Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Egy autószerelőnek könnyebb...

Egy autószerelőnek könnyebb az élete?

Figyelt kérdés
Sok embernek lerobban a kocsija, és nem tudja mi a baja, és autómentőt hív stb. Ha most egy autószerelő tudja mi a gond, mindig, ha valami baj van a kocsival, megtudja oldani? Vagy sok dologhoz kell alkarész, azt meg nem tudja vinni magával?
2010. nov. 26. 14:12
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:

Én nem értem a kérdésed,olyan mintha összevissza beszélnél!Most az alkatrésznek meg a könnyü életnek mi köze egymáshoz?

Amúgy szervízkocsival járnak és nyilván egy motorgenerált nem csinál az út szélén.

2010. nov. 26. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:

A mostani autókhoz az autószerelő végzettség kevés.

Ezeket nem lehet az út szélén javítani.

A computer lenyom egy hibakódot,ha nincs szakkönyv,vagy laptop+diagnosztikai csatlakozó,akkor a hajába kenheti a szaktudását.

A mechanikus problémákat (pl:futómű) meg tudja oldani otthon is,de egy elektronikus bajt,csak a megfelelő szoftverrel+alkatrésszel tud orvosolni.

2010. nov. 26. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim válasza:
Haverom tavaly végzett, mint autószerelő, betanított munkásként dolgozik, mert a szakmában nem tudott elhelyezkedni.
2010. nov. 26. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:

Régebben (20éve kb) még sokkal könnyebb volt egy autószerelő élete úgy nézve hogy meg tudta oldani az autó problémáit akár az út szélén is. Pár alap szerszámmal meg egykettő speciálissal ellehetett boldogulni...


Most ha elromlik, viheted szervízbe, mivel ezek agyon vannak már pakolva elektronikával.

2010. nov. 26. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Akkor úgy írom, hogy: Tegyük fel, autószerelő vagy, elromlik a kocsid, miközben mész valahova. És tudod, mi hogy van a motorral, meg mindent az autóval kapcsolatban, és megjavítod az út szélén... Nem kell hívni autómentőt, meg hasonlót.
2010. nov. 26. 14:30
 6/19 anonim ***** válasza:
Hát a mostani autókkal ezt nemnagyon lehet megoldani... Ugyanez elmondható a kamionokról, amik hát lássuk be, régebben az út szélén hengerfejezhetőek voltak kb :D
2010. nov. 26. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

Egy öregebb márka esetében (Lada,Trabant,Skoda,Golf 1.) biztosan előny a szaktudás.


Én Ladás vagyok és ha kell,akkor az út szélén állítok szelephézagot és gyújtást.Előfordult már,hogy váltót cseréltünk egy kocsibejárón.Mindezt nagyrészt a gyári szerszámkészlet segítségével!


Volt,hogy a kuplung munkahenger folyatta el az az olajat,akkor havert hívtam,hogy hozzon egy felújítókészletet.Az út szélén volt a javítás.


Egy modern autónál ez nem menne.Mindenhez speciális szerszám kell,ráadásul sokszor az sem egyértelmű,hogy hol a hiba.Ehhez kell a számítógépes hülyeség.


Régi autó forevör!

2010. nov. 26. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

Ezeket NEM lehet az út szélén barkácsolni!

Mit csinálsz vele ha lerobban és tudod mi baja?

Mindenki hordjon magával 1 komplett motort alkatrészenként?

Bármi meghibásodhat,bármikor alapon?

2010. nov. 26. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
Hát igen, a szakácsnak is könnyű az élete, na de ha nincs alapanyag hiába tud főzni:D
2010. nov. 26. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

Kib*szott könnyű életük van hidd el :/

Egy árva nyugtom sincs.

2010. nov. 26. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!