Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mazda mx-3 hogyan tuningolható?

Mazda mx-3 hogyan tuningolható?

Figyelt kérdés

cserélve lett a motorja az mx-5ös ére.

a 107, 110 vagy 117 lóerősre.. nemtudom.


2010. nov. 24. 22:44
 1/3 anonim ***** válasza:

Valamennyi klasszikus tuningmódszert be lehet rajta vetni. Csak jó lenne tudni, mit szeretnél belőle alkotni. Kell egy elvárás, hogy hol és hogyan szeretnéd használni és az alapján kell elindulni. Ha optikai tuningra vágysz, akkor a hajtásláncba nem érdemes belenyúlni, ha pedig utcára, esetleg versenypályára használnád, akkor pedig - meg fogsz lepődni - a motort szintén békén lehet hagyni, mert kis teljesítménnyel, jó futóművel és fékekkel többet érsz el. Amihez bele kell nyúlni a motorban is, az a gyorsulási verseny: ott bizony keményen számítanak a lóerők.

Vagyis először el kell döntened, mit szeretnél kihozni az autóból, attól függ, melyik módszereket érdemes bevetni és mit lehet érintetlenül hagyni.

2010. nov. 25. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
45%
Hát én inkább a 323f mazda 1840ccm-es és annak is a 140LE-s változatát tettem volna bele nekem volt kettő is és nagyon pörgös nagyon megy és a 8litert sose lépte át! Vezérműtengelyt fokra köszörülik így hamarabb nyit később zár és mélyebbre nyit! Hengerfejből fél milliméter le, nagyobb kompresszió, nyitott kipuffrendszer, esetleg hengerfej átalakítás, vannak erre szakosodott műhelyek, majd a legvégén a motorvezérlő elektronikát kell hozzáigazítani... Az első válaszoló nem olvasta el a kérdést?
2010. nov. 26. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
De, elolvastam. Csak nem tudom, miért kell rögtön a motornak nekiugrani. Ha a kedves kérdező mondjuk pályán szeretne néha állatkodni az autóval, akkor a motort teljesen nyugodtan békén lehet hagyni, oda méregdrága és nagyon jó futómű kell, mert zárt pályán még a száz-egypár lóerős motorokat is elég komoly teljesítmény kiautózni. Hibás ugyanis az a magatartás, amit itthon követnek a tuningnál, hogy ész nélkül fejest ugranak a motorba, felhúzzák az eredeti teljesítmény akár majd' kétszeresére is, de a futómű és a fék tuningja kimerül az ültetőrugókban és a bazi nagy felnikben.
2010. nov. 26. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!