Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » KTM Duke 125 végsebessége?...

KTM Duke 125 végsebessége? Tuningolható?

Figyelt kérdés
2011. aug. 28. 12:33
 1/8 anonim ***** válasza:

Tuningolható, 100-105-öt megy (de nem is a sebesség hajszolására van). Szerintem a valaha gyártott legjobb 4T 125-ös. Nagyonjó a futóműve, és jól gyorsul. A váltója kicsit hosszan áttételezett (természetesen ennek oka van), de ha ez gondot jelent, és tuningolni akarod, akkor hátra egy nagyobb lánckerékkel, vagy előre egy kisebbel orvosolhatod. Lehet tuningolni, sok tuning-alkatrészt gyártanak hozzá. Google a barátod több teszt van a géppel.


[link]

[link]

2011. aug. 28. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

hát az elég gyenge :DD nagyon szép motor, csak nekem úgy tünik,hogy lassú :DD Mármint a robogóm megy kb 95öt :)


és kb meddig lehet tuningolni ? mi a végsebesség,ahonnan már nincs tovább?

2011. aug. 28. 16:04
 3/8 anonim ***** válasza:

Ez nem egy gyorsasági, hanem egy supermoto, ami nem a sebességről, hanem a gyorsulásról, stabilitásról, irányítthatóságról ismert inkább. Addig tuningolod, ameddig pénzed van rá. A blokkját át lehet alakíttatni egy jóval nagyobb blokkra, amivel tuti jobban megy, és szerintem többet is. Ha olcsóbb tuningban gondolkodsz, akkor a lánckerekek méretével kihozhatsz belőle jobb gyorsulást, vagy nagyobb végsebességet (mind2 egyszerre nem megy). A tuningok alatt főként a külsőt értettem. Ledeket árulnak a tank oldalára, markolatvédő, motorvédő...


[link] szerintem ez így elég mutatós összkép :)

[link]

[link] -tudtommal így néz ki a gyári. Meg féktárcsát vehetsz hullámosat, stb...

2011. aug. 28. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

értem. csak attól félek,hogy kapok egy DUKE-t, és gyors megunom. Sajnos ezvolt az Aprilia SR-rel is, bár váltós meg automata közt iszonyat nagy a különbség,és a váltós javára :DD

amúgy,tanuló motor lenne,amit hosszabb ideig szeretnék használni,nem 1-2 szezon után lecserélni.


a kérdésem még annyi,hogy szerinted élvezetes hajtani,mármint nem unalmas,azmellett h csak 105-110et megy?


Nagyon szép motor, magas vagyok,azért akarok mindenképp valami supermotot, sportmotor szóba sem jöhet : ) válaszodat előre is köszönöm

2011. aug. 29. 02:03
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
50esben, és 125-ösben én sem látom sok előnyét a sportmotoroknak. Nemhinném, hogy gyorsan meg fogod unni. Én egy 50-es supermotoval kezdtem, 75 volt a vége. Ha falun/városon kívüli utakon mentem vele, akkor nagyon unalmas volt, mert ha nem akartam bes¨¨utni, akkor nem mehettem állandó 75-tel, csak kb 60-nal. De faluba, városba elég volt. Most áttnyergeltem egy CBF 125-re, ami nem rossz motor, a hosszú egyenes utakon 90-100-110-zel el tudok vele közlekedni. Nem tűnik lassúnak, unalmasnak. Akkor döbbentem rá, hogy mennyire jó volt az 50-es supermoto, amikor többet használtam a CBF-et városban. Még most is hiányzik az a hihetetlenül jó dönthetőség, tapadás, fékek, váltó, kemény teleszkópok, széleskormány, jó irányítthatóság és az alváz többi tulajdonsága. Azon kezdtem gondolkozni, hogy a CBF motorerejét (Ami valljuk be, normális embernek elég) ha párosítanánk azzal a supermoto vázzal, milyen jó lenne az összkép (tehát egy 125-ös supermotoról álmodoztam). Ha neked Duked lesz, akkor meglesznek azok a brutálisan jó tulajdonságok, amit egy supermoto alváza tud, és a motorerő sem fog hiányozni. Mégcsak nem is egy levegős, karbis, kétszelepes 125-ös 5sebességes motor lesz alattad, hanem egy vízhűtéses, 4szelepes, pörgős, eléggé nyomatékos, 6 sebességes váltóval ellátott motor lesz alattad. Szerintem tökéletes kombináció, jobbat nem is kívánhatnál ebben a kategóriában. Nem valószínű, hogy gyorsan meg fogod unni. Majdnem 2 éve használom a CBF-et (ami valljuk be, nem olyan jó mint a Duke), és nem találom unalmasnak. Akkora a teljesíttménye, ami normális használatra éppen elég, a gyorsulása nagyjából olyan, mint egy átlag személyautóé, a 110-es végsebességet nem kevesellem (persze, lehetne több, de bármi kifuthat eléd, tehát ez olyan ideális tempó szerintem, és egyáltalán nem tűnik lassúnak.). Szerintem nem kell félned, hogy rossz motort kapsz. Minden fiatalnak erre csorog a nyála. esetleg, ha a CBF jobban bejön, akkor szivesen kicserélném, és még egy italra is meghívlak mellé :D
2011. aug. 29. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

haha :P vicces vagy : ) nagyon pofás motor, sokan mondják hogy kezdő motornak megfelelő, legnagyobb álmom egy ilyen,hosszú utakon meg nemigen hajtanám,max 10-15 km-ket : ) a lényeg nekem,hogy kezelhető legyen, ne verjem vele össze magam az első sarkon.


majd ha megunnám ,akkor odaadom 1 - 2 körre :) ment a zöld kezecske,rendes vagy. További szerencsés és élményekkel teli motorozást : )

2011. aug. 29. 21:19
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
:D Köszi! Viszont!
2011. aug. 31. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Még ezt érdemes lenne megnézned. Ma találtam.

2011. aug. 31. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!