Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Tankol valaki bioetenol+benzin...

Tankol valaki bioetenol+benzint felesben?

Figyelt kérdés

Mi a tapasztalatotok vele?

Az autószerelő mit érthet az alatt mikor mondja, hogy ne tankoljak, mert az etanol a gumialkatrészeket eleszi. szerintetek igaza van?


2010. nov. 23. 18:56
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
én nem de már a terveim közt van.
2010. nov. 23. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:

Én mindkét autómba felesbe tankolok.

2007 Sx4 és 99 Daewoo Lanos. Most hogy nem tudunk beállni a garázsba kicsit reggelente megtekernek, de alapjában véve semmi gond. Azért mondja az autószerelő, mert valóban eszi a gumialkatrészeket, de ez igazán 100% töménységben igaz és inkább az idősebb autókra jellemző.

2010. nov. 23. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
az autószerelőnek igaza van, ha tisztán etanolt tankolsz akkor az alkohol idő után tényleg megeszi a gumi tömítéseket. Viszont ha felesbe tankolod. (20liter 20 liter) vagy 1\3 arányban adsz benzinhez akkor nagy bajod nem lehet. A kötelező szervizeknél viszont javallott a üzemanyagszűrő cseréje legalább a szervízciklus kétszeresénél.
2010. nov. 23. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Az autószerelő hülyeséget beszél. Egyik szerelő ezt mondja, a másik szerelő azt. Tapasztalatból, 3 évig használtam egy 17 éves autót tisztán bioetanollal, semmilyen gumialkatrészt nem kellett cserélni benne. Az üzemanyagszűrőt elővigyázatosságból lecseréltem, de azt is kár volt. Úgy is adtam el az autómat, hogy etanolra átalakított. Magam szereltem be az átalakítóját. A mostani autómat is, mióta megvettem felesbe tankolom etanollal, semmi baja nincs, és nem is lesz. Jövőre veszek bele átalakítót, és ezzel is tiszta etanollal fogok járni.

Ha ez neked nem tapastalat, akkor ne tankolj soha etanolt, mert itt sokan azt mondják, hogy idézem: 1. "Tönkrecseszi a lambdaszondát", vagy 2. "Tönkreb*ssza a motort". Mindenki maga tudja.

2010. nov. 23. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 haverka ***** válasza:

nekünk van egy 20éves peugeot 505-ünk(karburátoros) és apukám is felesbe tankolja és semmi baj nincs vele

persze az etanolból is a agipnál tankol mert ott nagyon jó nem vizezik annyira.szerintem nem lesz semmi baj vele ha felesbe tankolsz.

2010. nov. 24. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a válaszokat. Eddig 6,1-et fogyasztott, most 6,4-et, 3 hónapja járok felesben (20/20). Garázsban áll, nincs vele gond induláskor, szerencsére. Köszönöm a válaszokat. Úgyis esedékes az olajcsere, majd megnézetem azt a benzinszűrőt is. Áprilisban nézték, mert akkor vettem, akkor még jó volt:)
2010. nov. 24. 18:38
 7/11 A kérdező kommentje:
Ja, én is Agipnál tankolok, mert amerre én járok, csak az van:). Eddig havonta 80-90E-be volt a tankolás, most 70-nél nem több. Havonta 3500-4000 km-t megyek.
2010. nov. 24. 18:39
 8/11 anonim ***** válasza:
én babetttába vettem felesbe, de nem éri meg mert hamar elfogyik.
2010. nov. 26. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
ja, télre csak annyit vegyél, amit 1 út alatt eljársz, mert a hidegben nem indul vele a motor
2010. nov. 26. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
baromság. 60:40-be nem lesz indítási gond. elvileg 50-50-el sem szabadna. De hát mindig vannak okosabbak, mint akinek tapasztalata is van.
2010. nov. 26. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!