Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mitől csinálja ezt az autó és...

Mitől csinálja ezt az autó és jófajta olaj van e benne?

Figyelt kérdés

Opel Astra F 1.4gl 60LE-s autóról van szó. Most lett olaj cserélve benne ilyenre: Valvoline Dura Blend, szintetikus.

A hátramenetet néha nem veszi be elsőre csak ha kiveszem üresbe kuplung újra és úgy már ok. Ez mitől van? Olaj jó?


2010. nov. 21. 11:01
 1/9 anonim válasza:
Azért van mert a hátramenek nem szinkronizált. Egyszerű tolókerekes vagy toló hüvelyes a kapcsolás. És mivel F asztrárol van szó, gondolom nem fiatal darab. Egyszerűen kezd elkopni.
2010. nov. 21. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Hát nem, 17 éves volt márciusban:) De jó állapotban van meg figyelve van rá, de hát biztos kopik. Akkor ettől van.

És olaj jó fajta? Ezt ajánlotta szerelő

2010. nov. 21. 11:26
 3/9 anonim ***** válasza:
igen az jófajta olaj
2010. nov. 21. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Az olajat nem a motorban cseréltétek? Mert akkor annak semmi köze a váltóhoz. Ahogy már írták, egyszerűen elkezdett kopni. Egy apró trükk (nekem is astra van): tolatásnál kuplung be, váltón karika felhúz - vársz kb. 3 másodpercet - és csak utána rakod a sebességet (oldal-előre). Egy próbát megér.
2010. nov. 21. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
42%
12:46: Ha kinyomod a kuplungot, és felhúzot azt a kis akármit, akkor várhatsz akár 1 órát is, ha akkor pont szembe esik a hüvely foga az agy fogával, akkor a büdös életbe nem fogod te hátramenetbe rakni. (ha kinyomod a kuplungot ugye a váltóba egyáltalán nem megy hajtás)Ha neheze veszi, akkor 2 megoldás van. Vagy elkezded nyomogatni a kuplung pedált egy párszor, vagy neteszed 1-be és megmozdítod kicsit előre. Még egy ami segítheti a kapcsolást, ha behúzott kézi és fékpedál nyomása nélkül kapcsolsz.
2010. nov. 21. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Tudom, nem függ egybe nem is akartam egy alá venni bocsi ha félreérthető volt. Váltoolaj is lett cserélve, de akkor szimplán kopik. És ha hidegben a kuplung nyikorog benyomáskor?
2010. nov. 21. 14:54
 7/9 anonim válasza:
Ha csak addig nyikorog, amíg tart a pedál benyomása, de utána ha nyomva tartod már nem nyikorog, akkor azzal megint csak nem nagyon kell foglalkozni. Az f asztrában madzagos a kuplung. Csak a bóvden nyikorog valahol.
2010. nov. 21. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
milyenben is nyikorgott (kia) mondjuk ő 7 éves. vittem le a kocsihoz wd40et befújtam a tengelyt ahol lenyomódik a kuplung az utastérbe azóta meg se szólal. biztos poros vay sáros lett és megszáradt. amúgy meg berakod egyesbe és utána hátramenetbe elvileg úgy már mennie kell
2010. nov. 22. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Egyszerű... ha nem veszi be akár a hátramenetet vagy az egyest, akkor kuplung be, kettesbe be, aztán mehet a kívánt sebességbe... dácsiánál tanultam a trükköt :D
2010. nov. 23. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!