Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Egy 4x108as Ford Mondeon lévő...

Egy 4x108as Ford Mondeon lévő acél felni jó egy Focus 4x108as kocsira?

Figyelt kérdés
Van egy Focusom és vennék rá egy gumit előtte Mondeon volt, vajon az anyémre is jó lesz???
2010. nov. 19. 18:34
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Ha ugyanaz a méret már miért ne lenne jó?
2010. nov. 19. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Ez csak az osztókör.Az általában márkán belül megegyezik.Az igazán lényeges szám az ET.Ez egyszerűen fogalmazva annyit jelent,hogy milyen távol van a felni közepe a kerékagytól.

Szóval hasonlítsd össze a két felni ET számát.Ez rá van írva.A felni átmérője a másik ami eltérő lehet,pl 14-15 col.Ez végül is mindegy.Az autó paramétereit (gyorsulás,végsebesség,fogyasztás) befolyásolja,de a biztonságot nem.

2010. nov. 19. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

És ha ez a bizonyos ET szám nem egyezik akkor magyarán szólva nem jó rá??? :)

23L

2010. nov. 19. 19:48
 4/12 A kérdező kommentje:
175/65 R14es gumiról és felniről van szó... ennek vajon az ET.-je van 52,5 mert ennyi van a régi gyári felnin... válaszokat köszönöm!
2010. nov. 19. 19:57
 5/12 anonim ***** válasza:

ma 18:53-as vagyok.


Az ET számot a felni belső peremétől,a felni közepéig mérik(ahol felfekszik a kerékagyra).

Egy X eltérés belefér.Azt viszont tudnod kell,hogy megváltozott ET-vel megváltozik a futómű geometriája.


Nagy ET szám (45-50) ez azt jelenti,hogy a felni közepe annyira messze van a kerékagyhoz,hogy beleér a féknyeregbe.A nyomtáv csökken,beljebb kerülnek a kerekek.Ettől instabil és billegős lesz az autó.Ezt úgynevezett nyomtávszélesítő pogácsákkal lehet kiküszöbölni.Ezek lényegében vastag acél lemezek,amiket a felni alá kell tenni,így lehet visszahozni a nagy ET-s felnit a gyári értékre.Ezt viszont külön le kell vizsgáztatni,vagy elkerülni a KPM mozgólaborját. :)


A kis ET szám (10-15) azt jelenti,hogy a felni közepe közelebb van az agyhoz,tehát a felni külső pereme jóval kijjebb fog kerülni a gyárinál.Ennek a hátránya az,hogy ha belefutsz egy kátyúba akkor a sárvédő pereme szétvágja a gumit.A másik,hogy a szélesebb nyomtáv áthelyezi a terhelést a tengelyen és ez csapágytöréshez vezethet.Egyébként biztonságos úttartást és stabil kanyarodási képességet ad az autónak.Versenyautókon láthatsz ilyeneket.Megfelelő átalakítással ez jobb.


Ezt csak azért írtam le,hogy legyen róla fogalmad miről is beszélek.:)


A kérdésre visszatérve,az ET-ben 5-10 eltérés is elmegy még.De mivel a Te esetedben azonos márkáról van szó,ezért nem valószínű hogy eltér a szám,hiszen gyakran ugyan azt a kerékagyat használják több típuson is.Ha el is tér szerintem olyan drasztikus nem lehet,hogy ne lehessen használni.Ha megegyezik akkor nincs gond.Akár neten is utána nézhetsz az adott évjáratok adataira.:)


Remélem sikerült segíteni.

21/F

2010. nov. 19. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
A Focus Et-je asszem 47,5. Erről kérdezz majd egy szakit.Vagy ha van rá mód akkor próbáld fel a felniket vétel előtt.Sajnos ebben nem tudok segíteni :S
2010. nov. 19. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Kedves Előző!


Köszönöm a válaszodat. :)

Szóval ha nem egyezik pontosan akkor mondjuk ha 49 az ET szám akkor is kell ez a pogácsázás? :D

Bocsi h itt kérdezek, de szerintem ez a lányok többségének egy picit bonyolult :)

2010. nov. 19. 20:23
 8/12 anonim ***** válasza:

Semmi baj. :) Ez nekem is bonyolult egy kicsit.


Hát a jogszabályokat nem tudom,fogalmam sincs hogy mekkora eltérést engedélyeznek még.De ha a Te jelenlegi felnid 49-es ET-vel rendelkezik,a Mondeo felni pedig 52,5-es akkor csak 3,5mm az eltérés.Ennyi szerintem még elfér.Az úttartást még tuti nem befolyásolná.

Azért volna jó megkérdezni egy szerelőt,mert nem ismerem a Fordokat.Csak az elméletre hagyatkozhatok.Elképzelhető az is,hogy már a 3,5mm eltérés is sok,és így is szikrázni fog a felni a féknyergen. :)

A felni választás mindig macerás.Egy gumiszerelő műhelyben meg tudják mondani,hogy mi is a helyzet.De szerintem ha csak a gumit akarod cserélni,akkor nem éri meg kínlódni másik felnivel.


Segítenék szívesen,de már én is meg vagyok lőve.Találtam neked egy linket,itt le van rajzolva az amit már leírtam.


[link]

2010. nov. 19. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Az a baj h nem csak gumikat akarok cserélni.

Tavaly amikor vettem a kocsit akkor azt 4 alufelnivel és 2 acél felnivel vettem. Az én acélfelnim paraméterei:

6x15

4x108

52,5 ET

DE ehhez elég nehéz a környékünkön 2 db ilyet hozzá venni.

Viszont most olvasgattam a neten és egy 14" Mondeo és egy 14" Focus felni paraméterei:

5,5x14

4x108

ez utóbbi kettő mind a kettőnél megegyezik.

Viszont a Focus ET.-je 14"-nál: 47,5

Mondeonál: az ET 41... Tehár 6,5 ET a különbség. Azaz igazság h fogalmam nincs h ez hatalmas értéknek számít-e vagy sem... Igazából 1 hete még azt sem tudtam h mit jelentenek a betűk és számok az acél felnin :D

De azért nagyon köszi a segítséget még van néhány napom ezt a téli gumi kérdést megoldani...

2010. nov. 19. 21:58
 10/12 anonim ***** válasza:

Hát negatív irányban a 6,5-öt el kellene bírnia.Viszont ami most jutott eszembe,hogy nem árt megnézni a felni középen a tehermentesítő furatot.Tudod az a nagy lyuk a közepén.Ezzel már szívtam egyszer.Igaz más márkájú autónál volt.Lényegében 1,5mm-el kisebb volt a furat mint a gyári felnié...2 napig köszörültem mire meglett a 4 felni,aztán vihettem centíroztatni őket :)


Biztos van a közeledben egy gumiszerelő műhely.Az a legtisztább ha elmész,vagy felhívod őket.Egy szakember aki nap mint nap ezzel foglalkozik az meg fogja tudni mondani,hogy jók lesznek-e ezek a felnik.Úgy tudom,hogy a szaktanácsadás ingyenes mindenhol.Max velük szerelteted fel a kerekeket,és ha szükséges akkor ki is fogják egyensúlyozni.Ugye használt kerekek esetében ezt mindig meg kell nézetni.

2010. nov. 19. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!