Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért ragad be mindig a hátsó...

Miért ragad be mindig a hátsó ablakmosó sprickám? Másoknál is ilyen vagy csak nálam?

Figyelt kérdés

már párszor szétszedtem ez miatt, a spricka elött a csönél van valami kütyü amibe ilyenkis golyócska van és egy kis részen bent tartja a vízet, az a golyó mindig beszorul nekem, már töbször megfúvattam magasnyomású levegővel akkor egy darabig mindig mükődik, de pár hónap múlva meg megin beszorul. mit tudnék tenni hogy sokkal tovább bírja? másnál is ilyen kevés ideig jó?


köszönöm a segítséget!


2010. nov. 17. 18:44
 1/5 anonim ***** válasza:
Ragad be? Sprickám? kütyü amibe ilyenkis golyócska van és egy kis részen bent tartja a vízet, az a golyó mindig beszorul nekem???
2010. nov. 17. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
Azt a kis kütyüt, visszacsapó szelep, cseréld ki. Ahogy írtad az a dolga, hogy egy bizonyos mennyiségű folyadékot, ami utána van nem enged vissza, ezáltal az ablakmosófejéhez sokkal hamarabb elér a folyadék. Nem nagy tétel pár 1-200 Ft lehet, ha nem bízol ebben akkor valamennyi állatkereskedőnél lehet kapni akváriumokba való légpumpához visszacsapó szelepet, ez is megfelelő lehet. Ebben az esetben a folyás irányra figyelj, jelölve van rajtuk általában.
2010. nov. 17. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nálam is ez történt, nem tudtam miért van, nagyon köszi a tippet.

20/L

2010. nov. 18. 05:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

Szívesen :)

Nekem egy leharcolt ruszki ladám van, itt egy olyan cuccot szereltem, amit villámspriccként árulnak az autósboltban, ez közvetlenül az ablaktörlő elé viszi fel a ablakmosó folyadékot, nem pedig távolról köpi rá. Én nekem bevált az állatkereskedős visszacsapó szelep, nincs benne golyó, ami be tud ragadni, és a mérete is pont ideális ahhoz, hogy a vezetéket kettévágva be tudtam rakni, nekem azóta nincs bajom vele.

2010. nov. 18. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

2.-nak nagyon szépen köszönöm a segítséget, sikerült vennem ilyen "kütyüt" aminek már tudom hogy "visszacsapó szelep a neve, igazából én autósboltból szereztem, ebbe sincs már ilyen golyó, már ki is cseréltem és nagyon frankó most.

még a hátam mögött jövőket is letudnám spriccelni ha úgy állítanám be a fejet:D xD

2010. nov. 19. 10:19

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!