Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Helyre fog jönni az akku vagy...

Helyre fog jönni az akku vagy tölteni kell?

Figyelt kérdés

Pár hete elkezdett gyengélkedni az autó, nehezen indul, lefulladásra lett hajlamos alacsony fordulaton és nehezebben jár mint korábban ha állok vele mondjuk a lámpánál. Nem rég vettem bele új akksit (Banner) ezért gondoltam az nem lehet baj, de végül azt is megnéztem és szinte mindegyik cellában kevés volt a folyadék. Jó pár cellánál ki is látszott az a fém. :( Így gondolom ez a ludas...

Utántöltöttem tegnap desztillált vízzel rendesen minden cellát, járkáltam is a kocsival kicsit... de még ma reggel is nehezen indult.

Várható hogy a generátor visszatölti a normál feszültségi szintre ha sokat járok az autóval vagy mindenképp töltőre kell tenni az akksit hogy jó legyen?

Előre is köszi a válaszokat


2010. nov. 16. 11:51
 1/5 A kérdező kommentje:
Az akkumulátor feszültségét nem tudom sajnos megnézni mert nincs hozzá műszerem, de gondolom a teljesítménye esett vissza a kevés folyadék miatt...
2010. nov. 16. 11:55
 2/5 anonim ***** válasza:

A generátort érdemes lenne megnézetned nehogy véletlenült tönkretedd az új akksit!

Ha jár az autó visszatölti a generátor az akksit!

Sztem a generátorral kezdd!

2010. nov. 16. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én inkább elöbb az aksit tölteném egy 12 órát a megfelelő töltőárammal. Ha ezek után is gondd van vele akkor jöhet a villamossági szerelő mert lehet az aksi is rossz , de a töltés körben bármi más is. Műszerek nélkül nem lehet megállapítani.
2010. nov. 16. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Réti bubuzér ***** válasza:
Igen, a generátor nem arra van, hogy a lemerült akksit feltöltse, hanem, hogy a használat során ne merüljön 12V alá a feszültség. Mindenképpen tedd töltőre egy éjszakára, és utána figyeld, hogy hogy viselkedik. Ha megint lemerül, akkor kell egy új akksi.
2010. nov. 16. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
oké, köszi a válaszokat!
2010. nov. 16. 19:54

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!