Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Meg tudom határozni a motorola...

Gykerdes33 kérdése:

Meg tudom határozni a motorolaj típusát ami a kocsimban van?

Figyelt kérdés
Az a helyzet, hogy egy 12 éves b vectráról van szó, nemrég vettem, a szervizben olajat cserélek kb 2 hónapja, de nem tudom milyet tettek bele, most meg elég alacsony az olajszint (gondolom eszi, megyek vele azért elég sokat), és majd után kéne töltenem, de nem tudom, milyet vegyek 8gondolom ugyanolyan kell bele mint ami benne van, nem jó keverni), a szervizt meg nem tudom most felhívni, meg elvinni oda hétvégén, ez meg sürgős lenne...(mert akkor holnap vennék vhol megfelelő olajat, holnap már mennem kell vele) szóval mit csináljak szerintetek? Lehet hülye a kérdés, olthattok is nyugodtan :D de azért remélem kapok normális választ is!
2010. nov. 13. 19:27
 1/4 anonim ***** válasza:

Nézd meg a számlát, azon rajta van, hogy milyen olajat tettek bele!

Ugye kértél számlát?

2010. nov. 13. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

hát ha nincs számlád róla akkor csak akkor tudod meg ha bemégy és megkérdezed.

Vagy veszel bele olyat ami a szerviz könyvbe van írva/ha van/vagy valahol az autón található adatlapon van./nekem a motorháztető belsején van feltüntetve/Én is úgy csináltam és nem lett semmi baja.

2010. nov. 13. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Az én szerelőm mindig ráragaszt egy matricát az olaj tipusával, és a csere időpontjával, kilóméteróra állással a légszűrő házára!

Nézz körül a motortérben is.


Megállapítani a pontos tipust csak laborban lehetne...

2010. nov. 13. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Valóban jól mondja aki azt írja, hogy a számlán rajta kellene lennie, de ha nem találod. Bízni lehet benne hogy a szervíz egy félszintetikusnál nem tett bele rosszabb olajat. A mai korszerű olajok már keverhetőek. Nem hiszem hogy ásványi 15W-vel kezdődő olajat tettek volna bele. Vegyél jóminőségű 10W-40-es olajat és töltsd fel maximumig, utána mehetsz is.
2010. nov. 14. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!