Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi kell egy beltéri LEDes...

Mi kell egy beltéri LEDes világításhoz, illetve hogyan kell megcsinálni?

Figyelt kérdés

Bocs kicsit hülyén tettem fel a kérdést, máshogy nem megy:D


Szeretnék autómba LEDes belső világítást beszerelni, vagy az ajtókba, vagy az ablakok fölé.

Az érdekelne hogy mi is kell ehhez, illetve, meg lehet-e oldani külön áramforrásról, és hogy egy kapcsolóval működjön a kárpit alatt.


Válaszokat előre is köszönöm.


2010. nov. 12. 09:28
 1/7 anonim ***** válasza:
Üsd be gugliba Xenon Balázs Ő tud segíteni!
2010. nov. 12. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Bazzeg....XDXD
2010. nov. 12. 10:19
 3/7 anonim ***** válasza:

Bocs! Most nézem így nem találod meg:))www.polírozás.hu

Na így már sikerülni fog! Ismerem a srácot, tudja miről beszél. A Balázs show átverés volt neki, de legalább híres lett.Ha sikerült érdeklődnöd kérlek annyit írj hogy kösz! Üdv!

2010. nov. 12. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Kellenek hozzá LED-ek. Ez szerintem eléggé egyértelmű. Illetve ki kell találnod, hová és hogyan fogod rögzíteni. Legegyszerűbb LED-szalagot venni, ennek - ha jól emlékszem - van öntapadós változata is, azt már tényleg egyszerű beszerelni. Ha megvan, neki lehet látni a vezetékelésnek. Ekkor kell eldöntened, hogy honnan szeretnéd táplálni. Én nem értem, miért nem jó az akkumulátorról és miért kell külön áramforrás neki, de ha neked így jó, akkor szerelj be egy külön áramforrást és légy vele boldog. Mikor megveszed a LED-eket, figyelj arra, hogy legyen valami dokumentációjuk, amiből kiderül, mekkora a legnagyobb feszültség, amit elvisel, illetve mekkora áramfelvétele van. Ha ezt tudod, akkor az áramfelvételből és az akkumulátor vagy az áramforrás üresjárási feszültségéből kiindulva (az akkumulátoré 12 V-os névleges feszültség esetén 14,4 V) kiszámolod, mekkora előtétellenállást kell beiktatnod, hogy ne szálljanak el azonnal a LED-ek. Szerzel egy ilyen ellenállást megfelelő teljesítménnyel, beépíted (valahogy úgy, hogy le tudja adni a hőt, ne égjen szét), majd bekötöd a LED-sorokat. Arra kell vigyázni, hogy a LED érzékeny a polaritásra: nem szereti, ha fordítva kötöd be. A kapcsolót oda teszed az áramkörben, ahová csak szeretnéd, a lényeg az, hogy tudd rendesen kapcsolni és egy meghibásodás esetén ne kelljen a fél autót szétbontani a cseréjéhez. Ha a kárpit alá szeretnéd beépíteni, akkor a legegyszerűbb megoldás egy nyomógomb, de sokkal elegánsabb egy mikrokapcsolót elrejteni és egy olyan kapcsolást alkalmazni, ami jelre vált ki- és bekapcsolt állapot között. Amit nem szabad elfelejteni: ha akkura kötöd, akkor valamelyik biztosítékról kell hozni az áramot, ha pedig saját áramforrásra, akkor az áramkörbe be kell építeni egy biztosítékot (igen, tudom, olvadóbiztosító). Ha nem így teszel, megvan az esélye, hogy a LED-sorod egy zárlat esetén némiképp átrendezi a belső teret.
2010. nov. 12. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Megint bocs! www.polírozás.com

Csak még röhögtem a videón!

2010. nov. 12. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindkettőtöknek, írok neki.

Illetve beszerzem a szükséges cuccokat, amíg válaszol:D

2010. nov. 13. 20:50
 7/7 A kérdező kommentje:
Ja és olyan biztosíték jó ami a kocsi biztosítéktáblájába megy???
2010. nov. 13. 21:00

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!