Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen fagyálló hűtőfolyadékok...

Milyen fagyálló hűtőfolyadékok használatosak a mai autókban? Hogyan tudom megállapítani, hogy autóm hűtőrendszerében milyen a fagyálló típusa? . Milyen a jó mérő, amivel viszonylag pontosan mérhető a sűrűségük, hol lehet ilyet venni?

Figyelt kérdés
Van fagyálló sűrűségmérőm amin kétfajta mérce van egymás alatt, és nem tudom egyértelműen megállapítani, hogy méréskor mit is mutat. Szóval nagyon rossz! Megjegyzés: Három kocsiban kell mérnem, mindegyikben más a fagyálló szine.
2010. nov. 12. 09:10
 1/2 anonim ***** válasza:
Tök laikusként: színe alapján. BERENER fagyálló vizsgálóm van, amiben két skála van amin próba kép megnéztem, nem sok különbség van az értékek közt, de a szín alapján beazonosított flakonon rajt a neve, száma.Berner.hu. itt kérdezz rá, nem olcsó. Persze akkumulátor savsűrűséget is mér.
2010. nov. 12. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Fagyálló hűtőfolyadékból ne a legolcsóbbat vedd meg, mert azok marják az alumínium alkatrészeket. De aminek márkája van (Shell, Aral, Agip stb.) nem okoz bajt.


Ha nem tudod megállapítani a sűrűségét, bármelyik tankolónál segítenek megmérni.

A színe nem feltétlen mérvadó.

2010. nov. 12. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!