Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Vettem 4db. kumho márkáju...

Vettem 4db. kumho márkáju 1998. ban gyártott nyárigumit 99százalékos. Milyen problémám lehet az öregedés miatt?

Figyelt kérdés
2010. nov. 11. 22:10
 1/10 anonim ***** válasza:
A gumi az öregedés hatására keménnyé, sprőddé válik, csökken a tapadása (ami a Kumhoknál amúgy sem valami jó). Ezért a gumit érő UV-sugárzás, illetve hő felelős. Egyébként pedig az abroncsot 6-8 évig tanácsos évig használni, utána már nem nyújtja a megfelelő teljesítményt.
2010. nov. 11. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Bárki is adta el neked, jó buta voltál.

Azok a gumik koruknál fogva SEMMIRE sem jók, szabadulj meg tőlük. Lényegtelen hány %osak.

Még a legvadabb számítások szerint sem lehet 10 évnél tovább használni egy abroncsot.


Ha még most megszabadulsz tőlük és veszel új gumikat lehet többet spórolsz mintha tavasszal összetöröd a vasat emiatt. Arra gondolni sem merek, hogy esetleg téli gumi helyett használnád.

2010. nov. 11. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
A Kumho tapadása amúgy sem jó...Ezt te honnan szívtad???Ez a hozzászólás nem állja meg a valósággal szembeni értelmét! Melyik Kumho nem tapad jól? Mert azt nem írtad, és kapásból bebizonyítom neked az ellenkezőjét, mivel négy éve ezt a márkát használom és bátran kanyarodok nem normális tempóban. De fejtsd ki bővebben mert ez a hozzászólás így hülyeség volt!
2010. nov. 11. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Ezt a '90-es évek végén, az akkori Daewoo-k gyári abroncsaiként szerelt Kumhok alapján állapítottam meg. Ma már lehet, hogy jobbak, de azok még eléggé meglepőek tudtak lenni.

(és mivel 1998-asak a gumik, ezért valószínű, hogy nem a mai testvéreikkel érdemes őket összehasonlítani)

2010. nov. 11. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Ilyen gumikkal járni ön- és közveszélyes!
2010. nov. 12. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

te 78%, muszáj mindig felkiáltójelet tenni minden mondatod végére? Elég idegesítő.


a 12 éves gumi tényleg nem a legjobb választás...

2010. nov. 12. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Mi a fenéről beszélsz, kedves utolsó előtti? :D Egy mondatom végén van felkiáltójel. Józanodj.
2010. nov. 12. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ha így van, aláírom én is. Nem megfelelő a hétköznapokra egy 12 éves gumi. Tök mindegy a neve, a korával van baj.
2010. nov. 12. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Egyet értek az előttem szólókkal.

Ráadásként még egy tanács: Soha ne vegyél használt gumit! Ha ugyanis a felszerelés után megváltozik a forgásiránya (nem tudod, hogy eredetileg melyik volt bal- vagy jobb oldalra szerelve), megtörik benne a szövetváz, és dudoros lesz. Csak pénzkidobás.

2010. nov. 12. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

15éve van autóm, eddig csak használt gumit vettem.

Nem volt gondom soha.

Lehet, hogy most lesz...

A nap tesztelgetéssel telt, vizes, sárfelhordásos uton próbálgattam, nem volt gond.

2010. nov. 12. 20:34

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!