Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Talán benzin kerülhetett az...

Talán benzin kerülhetett az olajomba?

Figyelt kérdés
Nem vagyok benne biztos, hogy problémám van, de egy kicsit aggaszt az ügy. Van nekem egy 164-es Alfám, 97-es évj. 2.0TS. Az olajat ellenőriztem és benzin szaga volt, legalábbis szerintem. Megkérdeztem az egyik ismerőst aki autószerelő, Ő azt mondta, hogy valószínűleg csak megégett az olaj. Sajnos ebben nem vagyok biztos, mivel ha leveszek egy kicsit és rongyra öntöm, begyullad. Igaz, hogy nem valami hamar, de a lényeg, hogy szép lassan elég. Félek, hogy az olajomba benzin került. Mi lehet a probléma oka? Mit tudtok nekem javasolni? Előre is köszönöm.
2010. nov. 11. 00:02
 1/6 lodarazs ***** válasza:
Biztos rövid távon használod az autót, jól mondta a szerelő, ilyenkor ez természetes. Az, hogy begyullad nem bizonyít semmit.
2010. nov. 11. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Igen rövid távon használom csak. Van mikor nem megyek vele 3-4 napig, csak a garázsban pihen, utána is csak max. 15 km-t megyek vele egy nap.
2010. nov. 11. 00:13
 3/6 lodarazs ***** válasza:

Nem olvastam elég figyelmesen, tehát a szerelő nem jól mondta, az olaj nincs megégve, akkor koromfekete és büdös lenne.

A rövidtávú használat miatt érzed a benzinszagot, nincs ideje teljesen kitisztulni a hengernek, az olaj az elégetlen üzemanyag egy részét lemossa, így tud keveredni az olajjal. De ez nagyon kis mennyiség, kárt nem okoz, de ilyenkor érdemes valamivel sűrűbben olajat cserélni.

2010. nov. 11. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
A bekerülő benzin mennyi idő alatt kerül ki az olajbál átlagban? Gondolok itt km-re.
2010. nov. 11. 00:29
 5/6 anonim ***** válasza:
Kb egy 50 km-es út után teljesen kipárolog az olajból ,ennyi idő alatt a kartergáz leszívó végez vele.
2010. nov. 11. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

??????

Maga a motorolaj is meggyullad nyílt lángnak(800C°->) kitéve,így ez nem jelenti azt hogy bele kerül a benzin.

Egyébként a benzin is a kőolaj lepárlásából lesz,de ez az olaj a motor forgattyús-térben nem tud meg gyulladni,mert még túl alacsony a begyulladási hőmérséklet az olaj égéséhez.

A Feketeség... az korom ami az égéstérből átszivárog a dugattyúk mellett. Semmi baj az autóddal.

2010. nov. 11. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!