Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ólcsó 8-16 lóerős használt...

Ólcsó 8-16 lóerős használt motor tipusok?

Figyelt kérdés

Tudnátok olcsó 8-16 lóerős használt motor tipusokat ajánlani? Szeretnék speciális szívattyúkat csináltatni. Mivel újonnan több ezer dollárba kerülnek és csak az USA-ban kaphatóak, jobb lenne olcsóbban kivitelezni. Arra gondoltam, alternatív megoldásként használt motorokkal sokat lehetne spórolni. Viszont sajna nem értek hozzá, így nem tudom mivel lehet felváltani a gyári motorokat. Ezért nem tudok költséget se tervezni. Csupán azt tudom, a trabant motorokat már 20000-től meg lehet vásárolni. Innen az ötlet.

(Az első szívattyú tipushoz eredetileg egy honda gx270-est használnak. [link]

A másodikhoz egy 10 lóerős Yanmar dízelmotort. [link]

Segítsetek, kérlek!


2010. nov. 10. 20:58
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:

Sokat számít. Főleg a fogyasztás, de az ár se mellékes.

A súly másodlagos, mivel a teljes gép tervezett önsúlya szívattyúval együtt 200-250kg lesz.

Kérlek tudnál pontos példákat mondani? Tényleg nem értek hozzá, ezért kérdezem így.

Például itt egy BL-12 [link]

Erre gondoltál? Esetleg lehet olcsóbban is megfelelő motort találni?

2010. nov. 14. 17:09
 12/16 anonim ***** válasza:
A Vaterán több darab is van fönn ami neked megfelelne!
2010. nov. 14. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 UM4 ***** válasza:

kubota dízel motorokban van ilyesmi teljesítményű

szerintem is dízelben kellene gondolkodnod mert annak legalacsonyabb a fajlagos fogyasztása és mellé tartósabb is mint egy kétütemű

2010. nov. 14. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:

Kubotából ezeket találtam:

Kubota 05

D1005-E3BG

D1105-E3BG


Kunota super mini series diesel

Z482-E3B


Kubota oil air-cooled diesel

OC95-E3


Lézetnek esetleg kínai másolatok?

2010. nov. 14. 21:57
 15/16 anonim ***** válasza:
Igen erre gondoltam ez a BL12 vagy próbálj rákeresni a MIB diesel-re az 4 vagy 8 LE, szerintem ettől jóval olcsóbban is lehet találni.
2010. nov. 15. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
Kár amiért még használtan is inkább hajlanak az 50-100 ezer forintos kategória felé mint az alá. :-(
2010. nov. 15. 22:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!