Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ólcsó 8-16 lóerős használt...

Ólcsó 8-16 lóerős használt motor tipusok?

Figyelt kérdés

Tudnátok olcsó 8-16 lóerős használt motor tipusokat ajánlani? Szeretnék speciális szívattyúkat csináltatni. Mivel újonnan több ezer dollárba kerülnek és csak az USA-ban kaphatóak, jobb lenne olcsóbban kivitelezni. Arra gondoltam, alternatív megoldásként használt motorokkal sokat lehetne spórolni. Viszont sajna nem értek hozzá, így nem tudom mivel lehet felváltani a gyári motorokat. Ezért nem tudok költséget se tervezni. Csupán azt tudom, a trabant motorokat már 20000-től meg lehet vásárolni. Innen az ötlet.

(Az első szívattyú tipushoz eredetileg egy honda gx270-est használnak. [link]

A másodikhoz egy 10 lóerős Yanmar dízelmotort. [link]

Segítsetek, kérlek!


2010. nov. 10. 20:58
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Pedig a Trabant motor jó gondolat, mert álló helyzetben is megvan a hűtése!
2010. nov. 10. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Értem. Attól félek a 26 LE-vel a trabant motor már egy kicsit túl nagy. A fogyasztás pedig nagyon fontos tényező.

Gondolom egy gyengébb motor kevesebbet fogyaszt, ugye?

2010. nov. 10. 21:12
 3/16 anonim ***** válasza:
Nem feltétlen. Inkább a kordszerűség a lényeg. Nade szerintem neked valami erősebb fűnyíró blokk kéne! Vagy esetleg egy turbóléghűtéses robogó blokk.
2010. nov. 10. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Milyen?

Tudnál konkrét példákat mondani?

2010. nov. 11. 00:20
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Yamaha Jog blokkja tökéletes lenne. 7,2Le gyárilag, kis belepiszkálás és 10 fölé megy, plusz turbóhűtéses, szóval ventillátor hűti folyamatosan, önindítós, automata szivatós és a variátorával szinte bármilyen áttételt el tudsz érni. Jah és a legfontosabb h megbízható
2010. nov. 11. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Mennyire számít az évjárat? Vagy inkább csak a motor állapota a lényeg?

1998as Yamaha Jog blokkot már 15000ft-ért is ajánlanak. Plusz a benzin és olajtartály(5000Ft). Nagyon megörűltem neki. Köszönöm a tippet.

Tudtok még további motortipusokat ajánlani?

2010. nov. 11. 18:22
 7/16 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó válaszoló. Csupán most látom, több féle motorral gyártották a Yamaha jogokat. Pontosan melyik tipus motorjára gondoltál?

/ [link] Sajnos nincsen magyar fordítása. /

2010. nov. 11. 18:33
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó vagyok, 3YK tipust írtam, ezeket rakták a Next zone, Super Z, ZR tipusokba. Vagy esetleg Artistic Jogból is jó lehet, az is hasonló. Tehát ezek a régebbi 10"-os kerekű gépek.
2010. nov. 14. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Fel is pontoztalak.
2010. nov. 14. 11:15
 10/16 anonim ***** válasza:

Nem tudom mennyire számít a súly vagy a mozgathatóság de fogyasztás szempontjából én azt mondanám,hogy egy diesel motor lenne a legjobb PL. BL diesel van 8 és 12 lovas ezek arra lettek kitalálva, hogy rögzített helyen elpöfögjenek egész nap pár liter gázolajjal, vagy ha kicsit erősebbet akarsz akkor mondjuk egy kéthengeres targonca motor.

Lehet, hogy nincs igazam, de én egy kétütemű robogó motorral nem hajtatnék szivattyút nem hiszem, hogy hosszú életű lenne. Esetleg még szóba jöhet egy nagyobb rotációs kapa motorja ami ugyan benzines de négyütemű és kis fogyasztású!

2010. nov. 14. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!