Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha 98-ast tankolok 95-ös...

Ha 98-ast tankolok 95-ös helyett (gyárilag 95-ös való bele) akkor hogy változik a fogyasztás? Jót tesz a motornak, vagy esetleg árt?

Figyelt kérdés
2010. nov. 9. 17:29
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
42%
hidd el énis mindig megmondom a véleményem, a 61 sem vmi acélos :D de azért a 24 mégiscsak gáz...
2010. nov. 9. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

A 98-as oktánszámú üzemanyag tisztább,dinamikusabb égést ad a motornak,ami valahol még talán üzemanyag megtakarítást eredményezhet. Egy rosszabb minőségű (ukrán) üa.-ból viszont képes az autó talán a dupláját megenni,mert képtelen az elégettet forrásból a motor elegendő dinamikus erőt kifejteni. Azért azt nem szabad elfelejteni,hogy egy közel 20éves autónál ez a különbség szinte észrevehetetlen a motor kopottságából (erőtlenségéből) adódóan. Azokba kár tankolni 355ft-os 98-as benzint. Amióta nálam van a jelenlegi autóm,azóta 98-ast eszik,mert érezhetően egy hírtelen gázadásnál nem tortyog,hörög,fullákol stb. hanem egyenletesen pörög fel ahogyan én szeretem. Néha nyomok bele egy kis SPURI-t is.

Ki kell próbálni,rosszat nem tesz vele senki!

2010. nov. 9. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
19%

Vikibébinek:


itt mindenki magát adja, csak a %-on látszik meg hogy ki mennyit is ér az életben..

2010. nov. 9. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

az oktán szám az az üzemanyag kompressziótürésére vonatkozik minél nagyobb annál nagyobb a kompressziótűrése... ezért pl nem szabad nagyköbcentis kocsiba bioetanolt tankolni..

ez az én véleményem lehet jó lehet nem

2010. nov. 9. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
38%

A válasz megírásának időpontja: tegnap 21:56

Vikibébinek:


"itt mindenki magát adja, csak a %-on látszik meg hogy ki mennyit is ér az életben.."


Ezek szerint akkor Te sem vagy 100-as!!--de ketten már kitesszük a százat!Javaslom tegyük össze amink van!Te adod az észt ,én az erőt és szorgalmat!Na megdumáltuk??

2010. nov. 10. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
Ebből még sex is lesz a végére ? :)
2010. nov. 10. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
56%
Nem sexelek olyannal aki lenéz mert kicsit butuska vagyok!!Pedig de jó lenne néha!!!
2010. nov. 10. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Manapság már az sem számít,csak lámpaoltás után legyél aktív és kellően perverz! :)
2010. nov. 11. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Ehhez tudni kéne mi is az oktánszám pontos definíciója. Emlékeim szerint ezt még általános iskolában is tanítják kémia órán.

Ha magasabb oktánszámút használsz az előírtnál, az semmilyen hatással nem lesz. Viszont drágább.

2011. máj. 15. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!