Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Az AluForr technológiával...

Az AluForr technológiával való javítás mennyire jó?

Figyelt kérdés

Motorblokk javítás esetében kérdezem.

Egy csapágyházat kellene "visszarakni" és annak támasztó "vállát". Továbbá kiszakadt hengertőcsavar helyét érdemes-e ezzel visszarakni?


Az alumíniumhegesztés a hengertőcsavar furat javításának érdekében azért nem lehetséges mert közvetlen a furat mellett van a blokkszám, hegesztés során az sérülne.


Lehet semmit se ér az aluforr ebben az esetben, ennek ellenére kiírtam mert kíváncsi vagyok a véleményekre.


ma 13:22
 1/3 anonim ***** válasza:
Az ilyen forrasztási technológia nem biztos, hogy elegendő mechanikai szilárdságot adna egy hengertőcsavar furatának vagy csapágyháznak, mivel ezek komoly mechanikai terhelés alatt állnak. Szerintem egy motorblokk esetén, ahol jelentős erők érik az anyagot, célszerűbb lehet a hagyományosabb, nagyobb mechanikai ellenállást biztosító megoldások felé orientálódni.
ma 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ilyen pakisztáni videókban látni javításokat, de saját anyagukkal csinálják, ez az aluforr szerintem pont ezért nem jó, mert valami spec ötvözet. Lánggal és saját anyagával érdemes javítani.

A menetproblémát meg inkább túlméretes csavarral vagy helicoil-al kellene megoldani.

ma 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
A helicoilos megoldás nem jó mert alig van az alumíniumnak húsa. Azt valahogy ki kell pótolni és újrafúrni.
ma 17:26

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!