Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Motoroknál hogyan van az...

Motoroknál hogyan van az üzemanyag rendszer?

Figyelt kérdés

Benzincsapnál van három állás, nyitva/zárva/tartalék.

Pontosan mit takar a tartalék állás? Külön van választva a tank egy része és onnan kapja tartalék állásban a benzint vagy hogyan van a motorok üzemanyag rendszere?



ma 19:39
 1/6 anonim ***** válasza:

[link]

A hosszabb cső a normál és amikor odáig elfogy a benzin akkor megáll, utána átkapcsol tartalékra és akkor meg a rövidebb csövön kapja a benzint.

ma 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A normál állás esetén nem a tank teljes kapacitása elérhető, csak a kb 90%-a.

Ez azért van mert régen sok motoron nem volt üzemanyag szint jelző. Ig onnan tudtad, hogy kevés vagy kifogyott a benya, hogy megállt a gép. Így viszont amikor kifogy a "normál" adag benzin és elkezd dadogni a gép még át tudsz kapcsolni tartalékra, ami az enyémen még kb 40-50 km-rel elég volt, vagyis elértél vele a benzinkútra.

ma 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Így már értem, tök logikus:)
ma 20:40
 4/6 A kérdező kommentje:
Egyik ismerősöm állandóan tartalékon használja, akkor ezek szerint csak annyi hátránya van hogy ha megáll a motor onnantól tolni kell:)
ma 20:41
 5/6 anonim ***** válasza:
Hát az én motoromon például semmilyen benzincsap nincs.
ma 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én is állandóan tartalékon használom, az égvilágon semmi visszajelzés nincsen. Mindig teletank, tankoláskor napi számlálót nullázom, tudom, kb. hány km-nél van az, hogy normál álláson már lekapcsolna, azaz a 16 literből már csak 3 liter környékén van benne, de amúgy sem szoktam egy s*ggel 200 km-t menni, szóval annyira nem fenyeget, hogy leáll a gép az autópálya közepén.
ma 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!