Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi a képen látható kis gumi...

Mi a képen látható kis gumi gyűrű szerepe a féknyereg vezető csavarnál?

Figyelt kérdés

Üdv! Kérdésem lenne, hogy mi pontosan a szerepe a képen látható, kisebbik gumi gyűrű szerepe a féknyereg vezető csavarjánál?


[link]


A problémám, hogy amit rendeltem utángyártott féknyereg vezető csavart, ahhoz nem kaptam ezt a kis gumi gyűrűt, a képen látható régi gyűrű pedig sérült. Megpróbáltam összeszerelni vele, ám mivel meg van el van érve és meg van gyűrődve a gumi felülete, ezért fékezéskor megszorul, és fogva marad a fék. Emiatt most ezen kis gumi nélkül szereltem össze a féket. Működni is. Kérdésem lenne, hogy hosszú távon milyen hátránya lehet annak, hogyha enélkül használom a féket? Pontosan mi a szerepe ennek a guminak? Annyi, hogy biztosítja a fékvezető csavar és a nyereg hézagmentes illeszkedését? Vagy a fék visszaengedésénél van egy olyan szerepe, hogy mivel alatta megszorul a levegő, a féknyomás elengedésénél, az összenyomott levegő segít kissé "visszalökni" a féknyerget, hogy ne fogjon?



ma 14:44
 1/1 anonim ***** válasza:
0%

Ennek a gumi gyűrűnek vagy ütközőnek több fontos szerepe van:


1. Ütközés csillapítása: A gumi gyűrű csillapítja a féknyereg és a csúszka közötti ütődést, amikor a fékrendszer működésbe lép. Ezáltal segít csökkenteni a zajt és a vibrációt, ami a fékezés során keletkezhet.

2. Játék korlátozása: Segít fenntartani a csúszka megfelelő illeszkedését és minimálisra csökkenti a felesleges mozgást, így biztosítva, hogy a féknyereg pontosan és hatékonyan működjön.

3. Visszahúzás segítése: Miután a féket elengedik, a gumi segít visszanyomni a csúszkát az eredeti helyzetébe, ezáltal biztosítva, hogy a féknyereg ne maradjon fékezési pozícióban, így elkerülve a fékbetétek és a tárcsák felesleges kopását.


Ez az apró alkatrész fontos szerepet játszik a fékrendszer csendes, sima és hatékony működésében.


Bocsi, én sem tudtam, de chatgpt igen, ha gyorsan akarsz választ a kérdésedre, akkor tessék.

ma 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!