Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Egy 7,5 mm profilú téligumi...

Egy 7,5 mm profilú téligumi hozzávetőlegesen hány km-t használható még?

Figyelt kérdés

Hankook márka, 195/65/15 méret, 3 éves.

Óvatosan vezetek.



ma 13:45
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem fogjuk tudni megmondani, mert ez sokösszetevős dolog. Lehet, hogy óvatosan vezetsz, de attól még függ az út minőségétől, hogyan gyorsítasz, lassítasz, milyen tempóval veszed a kanyarokat, guminyomás, autó tömege meg amit még kihagytam.

Nekem ez a méret van a kocsimon, és 20-30 ezer kilométerig nem aggódnék, de az az én kocsim, és vezetési stílusom stb

ma 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
3 évig tuti, még ha egész évben használod akkor is, ha csak télre, akkor előbb fog elöregedni mint elhasználódni szerintem.
ma 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Uj gumi gyakorlatilag, 50-60 ezret biztos elmegy.
ma 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
21568 és 54214 között kb.
ma 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

8-9 mm általában az új. Ebből és az eddigi használatból ki tudod számolni egyenletes kopást feltételezve.

Valószínű előbb fog elöregedni, mint elkopni. Én is mindig így járok. Az autóplya sima aszfaltja, kevés kormánytekergetéssel, egyenletes tempó, tempomattal... nem akar elkopni. Most dobtam ki a hulladékudvarba egy 5-6 mm-es Continental szettet, mert már 6 éves volt, a mostani lenne a 7. szezonja, de már nem volt az igazi a tapasása.

ma 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!