Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Használt motort vásároltam,...

Használt motort vásároltam, további teendők?

Figyelt kérdés
Tegnap vettem egy 125 köbcentis, használt motort. Milyen teendőim vannak ezután? El kell vinni valahova megnézetni?

okt. 20. 12:32
 1/4 anonim ***** válasza:
69%
Kötelezőbiztosítást remélhetőleg már tegnap kötöttél, mert ha nem akkor kezdj neki. Holnap meg keress egy vizsgabázist vagy vállalkozót, ahol eredetiségvizsgát csinálnak, ha ez megvan akkor akkor a kapott papírral, adásvételivel és a biztosítás igazolásával, irány a kormányablak átíratni.
okt. 20. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ugyanaz mint autónál. Nem kell elvinni de erősen ajánlott.
okt. 20. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Amelyik napon vetted kötelező biztosítást kell rá kötni (amennyiben nem aznap kötöd meg, fedezetlenségi díjat számolnak fel NAPONTA)

Ha megkötötted megkapod az "ajánlatot" ezt kell kinyomtatni (általában motor és te adataid tartalmazzák, meg hogy kinél kötötted a biztit stb)

Ezután elviszed eredetvizsgára ahol kapsz egy újabb papírt, hogy a motor rendben van (nem lopott, egyeznek az adatok stb)

Majd ha megvan a forgalmi, törzskönyv, eredetvizsga, adásvételi szerződés és biztosítás ajánlat papír, mész a kormányablakhoz átíratni a nevedre amire 15 napod van a vásárlástól számítva.

okt. 20. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
51%
#3.-nál a pont!
okt. 20. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!