Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen autót ajánlanátok 1,5...

Milyen autót ajánlanátok 1,5 millió környékén?

Figyelt kérdés

Városi szaladgálásra és havi 1-2 vidéki útra szeretném használni, szóval mindenképp valami benzinest keresek.


Nagy elvárásaim nincsenek, viszont annyi mégis lenne, hogy nézzen ki valahogy és szerethető legyen.

Az előző autóm azzal a gondolattal vettem, hogy nem érdekel milyen, csak legyen olcsón fenntartható, viszont ezt eléggé megbántam, mert utána költeni is kellett rá durván, de cserébe ocsmány és öreg is volt😅


A 5 ajtós Ford Fiesta mk7 1.25-ön gondolkozom. Szerintem az árkategóriában nagyon modern és szép, el tudnám magam képzelni vele. Viszont picit aggaszt, hogy lehet a 82 lóerő nagyon lomha lenne, viszont az 1.4 meg nem igazán van értelmezhető áron. (Mondjuk 1 évig elvoltam az előző 70 lovas kocsimmal is, és meg tudtam azzal is barátkozni)


Mi mást tudnátok ajánlani, ami nem egy pénztemető, de azért nem is egy nagyon fapados csufi autó? Szerintem a Jazz és a Yaris nagyon nőies ezért sajnos nem érzem azt a bizergést mint a Fiestánál😅

Ami elvileg egy élvezhető autó, az ereje ellenére is. (Mondjuk a kemény, sportos futómű nem tudom mennyire jó ötlet pestre, a kátyús, szakadékokkal teli utakra)


Szívesen bármit meghallgatok, hogy ki mit venne hasonló árban, ha van valami aranyközépút megbízhatóság és kinézet között amiről tudtok, ne tartsátok magatokban 😁



okt. 17. 13:16
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
0%
Nem ajánlanék ennyi pénzért autót.
okt. 17. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Jó lesz a fiesta, de mk6 az, nem mk7.
okt. 17. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

#1 Köszönöm, sokat segítettél.


#2 Nem, mk7 lesz az. Az mk6 az nagyon max 1 milliónál bezáródik (ugye 2008-ig vannak ezek), de egyik sem ér annyit valójában.


Az 1.5M körül úgy értem, hogy kb 1.7-1.8-ig max, annyiért meg 3 ajtós bőven, 5 ajtós kevesebb, de még szintén akad ennyiért.

okt. 17. 13:33
 4/15 anonim ***** válasza:
40%
Ufo Civic
okt. 17. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Na jó, elég ingatag a fiestánál hogy melyik generációs...

Nekem az mk6 a 2008tól gyártott, de neked nem. Mindegy a 2008tól gyártottról beszélünk :)

Jó lesz. Jó az 1.2, nem lomha, városban tökéletes, megbízható motor, nagyon jo a futóműve, jó kisautó az.

okt. 17. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

#5 Jaa, valószínűleg onnan a félreértés, hogy 6. generációnak számít, de mégis mk7. Az Mk7.5 pedig ahol már szögletes és lapos a hűtő elől 😅 De igazából ki tudja, az mk5-mk6 között is volt egy ilyen félreérthető átmenet, hogy akkor melyik melyik.

Na de igen, a lényeg, hogy egyre gondolunk.


Még nem vezettem ezt a generációs fiestát, de külsőre-belsőre nagyon megvett. 1.4-est is találtam kereten belül, de azok inkább vagy 3 ajtós/és külföldi papíros, tehát a szegmens alja, amivel gondolom annyira nem érdemes foglalkozni.

okt. 17. 13:51
 7/15 anonim ***** válasza:
Én csak dizelt vezettem de ismerek több embert is akinek van 1.2ese és maximálisan meg vannak vele elégedve. Az 1.4 csak minimálisan erősebb, alig van különbség, igazából ugyanaz a motort, ne ez döntsön, állapotra menj. Lehetőleg magánszemélytől próbálj venni aki ismeri az előéletét és rendszeresen karbantartotta, nem alibizett el olajcseréket.
okt. 17. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
0%
E46 320i BMW. Tökéletes lesz neked. Ennyi pénzért jó állapotú, nem lefingott példányt simán találsz. Persze kell majd költeni rá, de melyik autóra nem?
okt. 17. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim válasza:
Peugeot 206
okt. 17. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
54%

Megjött a béemvés index nélkül :D

Meg a pözsós....

Hagyjuk, haver, jó lesz a Fiesta hidd el.

okt. 17. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!