Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Jogsival de rutin nélkül...

Jogsival de rutin nélkül segédmotor vezetése is felejtős?

Figyelt kérdés

Van "B"-s jogosítványom viszont motorról eddig csak elméletet tanultam annak idején, gyakorlatot még sohasem, egyszer ha ültem egy kis robogón.

Viszont egyik ismerősömnek van egy Aprilia RX50-ese, nekem kellene áthozni a városon (bonyolult sztori), 2-3 km-t kellene vele jönni. Arra gondoltam hogy a kisebb mellékutcákon jönnék hogy minél kevesebb forgalomban vezessem. Erről mit gondoltok? Az elméleti tudás birtokában viszont gyakorlat nélkül mennyire merész egy ötlet lenne ez? Amúgy eléggé gyakorlatias vagyok, hamar ráérzek egy-egy gépezet kezelésére pl autóknál is nagyon hamar megszokom hogy mit hogyan, ha erősebb ha gyengébb a kocsi, még annyit hogy korábban komolyabb szinten offroad kerékpároztam szóval egyensúllyal nincs baj.

Erről mit gondoltok? Ha elméletben megy a dolog viszont ZÉRÓ GYAKORLAT mennyire vállalható szitu ez? Főleg a váltástól félek, mennyire menne a gyakorlatban. Vagy azért ilyen "ülj fel és menj" módszerre el lehet vánszorogni azon a pár kilométeren ha nincs forgalom?



ma 20:27
 1/5 anonim válasza:
Hogy másképp lehetne...?
ma 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
#1 Mi hogy másképp? Esetleg valami érdemi válasz-tapasztalat-észrevétel?
ma 20:45
 3/5 anonim válasza:
Megvan a jogosítványod a járműve, jogosult vagy vezetni. Hogy másképp lehetne elkezdeni vezetni, mint ráúlni és menni vele...? Köröznél vele a kisszobában?
ma 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
0 gyakorlattal en nem feltetlen a forgalomban kezdenek gyakorolni
ma 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
2-3 km 50-es motoron ha nem vagy totál idióta olyan, mintha lenne egy biciklid, amit nem kell tekerni. Nem kötelező ám 40-nel menni vele, ha bizonytalan vagy. Azt csak tudod, hol a váltó, meg hol a kuplung. Ha el tudsz vele indulni, el tudsz vele kettesben döcögni pár kilométert és ez a legrosszabb eset. De azért ha védőfelszerelést nem is veszel fel a sisakon kívül, azért azt remélem nem kell mondani, hogy hosszú, zárt ruházat, és esetleg ne sportcipő, hanem legalább túrabakancs, ami minimálisan tartja a bokádat.
ma 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!