Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogyan legyen sikeres forgalmi...

Hogyan legyen sikeres forgalmi vizsgám?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Múlthéten volt az 1. Forgalmi vizsgám,45. Percnél tartottam,már a vizsgakörön végigmentem szépen.

Mentünk vissza a vizsgabázisra és sajnos út tévesztést követtem el,még ez nem is hiba de sajnos nem láttam az egyirányú utca táblát...

Szóval sajnos megbuktam és nagyon elvagyok keseredve,mivel kb. 2-3perc kellett volna még hogy sikeres vizsgát tegyek.



Mit ajánlotok? Mit tudok tenni ilyen esetben,hogyan készüljek a 2. Próbálkozásra?

Tudom fura kérdések ezek,de teljesen magam alatt vagyok.

Előre is köszönöm a válaszotokat.



ma 10:51
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Majd a másodikon jobban figyelsz
ma 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

1. Válaszolónak:

Jogos,odateszem magam az fix,csak kicsit most letört vagyok.

ma 11:10
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

A cél ne az legyen, hogy átmenj vizsgán, hanem hogy normálisan vezetsz. Sajnos a mai rendszer nagyon könnyűvé teszi a vizsgát és nagyon komoly hiányosságokkal rendelkező emberek is jogsit tudnak szerezni. Itt vagy te példának. Úgy egy majom is képes jogsit szerezni, ha előre be van tanulva az útvonal, ahol előre minden tábla be lett magolva. Ez nem a vezetési képességet teszteli, hanem a memóriát. Amint a memóriajáték kiesett a körből és a valódi vezetési képességeidre kellett hagyatkoznod, abban a szent pillanatban el is hasaltál egy kifejezetten alapvető dolgon.


Mi a tanulság? Az, hogy ezért van ilyen sok baleset. Ezt pedig nyilván nem szeretnéd te sem magadnak, én sem neked (illetve ismét magamnak sem, ha neadjisten egyszer pont összefutunk az úton), szóval ismétlem: ne a sikeres vizsga legyen a cél, hanem a megfelelő vezetési készség. Ha az második megvan, akkor meglesz az első is. De az első meglehet a második nélkül is, az pedig elég nagy baj. Nyitott szemmel vezess, ne csak nézz hanem láss, gondolkozz, ha kell akkor előtte olvasd még tizenkétszer végig a KRESZ-t, meg csinálj meg pár tesztet, utána nem lesz gond.

ma 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

3. Válaszolónak:

Teljesen így gondolom énis,sokszor mentem az oktatóval direkt olyan helyekre amiket nem ismerek és nem volt benne hiba.

Szerintem itt nekem közrejátszott a túlgondolás és a stressz is.

ma 11:35

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!