Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi a különbség a jellemzően...

Mi a különbség a jellemzően motoroknál használatos 10W-40 hajtóműolaj és az ugyanezen viszkozitású motorolaj között?

Figyelt kérdés

Csak mert a motoromhoz a Shell olajválasztója a 10W-40 négyütemű motorolaját ajánlja mint váltóolaj.

Létezhet hogy sima 10W-40 motorolaj megfelelő a váltóba is egy kisebb köbcentis motornál?



tegnap 16:06
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Illetve ez már nem újdonság számomra, elvétve több külföldi fórumon is belefutottam már a témába.
tegnap 16:08
 2/13 anonim ***** válasza:

A hajtóműolajban más az adalékolás az olajban futó kuplung miatt.

Megpróbálhatod a sima motorolajat is, én is kisérleteztem vele, a kuplungnál észreveszed ha valami nem oké. Én is kisérleteztem sima motorolajjal, mert 1-2 nap állás után letapadt a kuplungom, de nem vettem észre különbséget az ugyainlyen viszkozítású hajtóműolajhoz képest.

tegnap 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
#2 Akkor lényegében az adalékolás más, az alapolaj (ergo a viszkozitás) ugyanaz?
tegnap 16:20
 4/13 anonim ***** válasza:

Mi a kérdés? GyK-s válaszokra hagyatkoznál inkább a gyári előírás szerint? Jobban bízol bennünk, mint a gyári előírásban? Megtisztelő, de egyben ostobaság is. Ha mi azt mondjuk, hogy az jó lesz, akkor azt elhiszed, de ha a gyártó mondja ugyanazt, azt nem? Vagy ha mi szerintünk az nem megfelelő és mást ajánlunk, akkor képes lennél azt megfogadni a gyártó előírása helyett?


Na azért...

tegnap 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

A viszkozitás mellett legalább olyan fontos, hogy az adott motorolaj milyen szabványnak felel meg. Van, hogy egy autótípuson belüli különböző motorkódhoz is különböző szabványú olajat ír elő a gyártó.

[link]

tegnap 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
39%
Nem létezik olyan, hogy 10w40 váltóolaj!!!!
tegnap 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

#6 Nem-e....

[link]

tegnap 19:41
 8/13 anonim ***** válasza:

#7 Nem, nem létezik. Ez motorolaj, amit azért hívnak váltóolajnak, hogy a hozzád hasonlók ne ijedjenek meg.


A motorolaj és váltóolaj egyaránt az xW-x megjelölést használja, de a skálázásuk teljesen más. Ha egyforma lenne, akkor gondold el, ha a 10W-s motorolaj olyan amilyen, akkor egy 80W-s milyen viszkózus lenne már? Mint a méz. Vagy szurok. De nyilván nem így van, teljesen normális olaj állaga van.


Ugyanez a másik irányba is működik és akkor kiderül, hogy miért nem létezik 10W40-es váltóolaj: ha a 80W-s olajnak átlagos normális olaj állaga van, mint ahogy azt az előbb megbeszéltük, akkor gondolj bele, hogy milyen bitang híg lenne egy 10W-s váltóolaj. Mondanám, hogy olyan lenne, mint a víz, de még a víznél is kevésbé viszkózus lenne. Még a benzinnél is. És ezzel konkrétan a leghígabb folyadék lenne, amit csak ismer a tudomány.


Innentől szerintem világos neked is, hogy 10W-s motorolaj nincs. Konkrétan a fizikai törvényeket feszegetné a létezése. Az csak sima motorolaj, amit váltóolajnak hívnak a laikus emberek kedvéért.

ma 05:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
#8 Ja amúgy most látom, hogy még a termék leírásában is ott van, hogy alkalmazható, ha a gyártó 10W40-es MOTOROLAJAT, vagy 90-es VÁLTÓOLAJAT ír elő.
ma 05:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
#8 De ez csak akkor igaz, ha a 4T-s motornál elkülönül a váltó és a forgattyúsház olajzása. Máskülönben nem jutsz messzire azzal a motorral, ha 90-es váltóolajat kap a főtengely siklócsapágya. (Ez is ott van a leírásban😉)
ma 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!