Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Audi a3 vagy bmw 3-as osztály...

Audi a3 vagy bmw 3-as osztály 2010es évjárat körül?

Figyelt kérdés
2010es évjárat körül 200 000km körül/alatt, 3 milliós kerettel kéne egy kis segítség. A minimum az a 120 lóerő lenne nekem, audikban a 90 meg 105 lóerősökben nem bízok inkább 2.0tdi vagy 1.8 tfsi. Bmw-nél a 316i az amire láttam egy jó hirdetést és nem tudom, hogy melyiket válasszam. A bmw hátsókerék meghajtása miatt féltenek itthon nem tudom erről se, hogy mit gondoljak mennyire kéne ezt figyelembe venni? De ha valakinek ilyen kilóméterrel és évjárattal lenne jobb tippje azt is szívesen meghallgatom. 20/fiú

tegnap 21:26
 1/9 anonim ***** válasza:
74%

Egy 3-as BMW magasabb kategóriára, mint egy Audi A3. Valójában az A4 a párja. Oké hogy teljesítményben hasonló, mert kis motorost vennél, de futómű, komfort, beltér stb. terén egyértelműen jobb a bajor.


A hátsókerék-hajtástól semmi félnivaló nincs, normál közlekedés mellett semmi különbség nincs gyakorlatilag, pláne hogy az általad írt évjáratban már elég sok vezetéstámogató elektronika volt.


Ha van pénzed jó állapotú példányra, akkor remek választás lesz!

tegnap 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
65%

Én is ezen filóztam 2 éve... BMW kicsi volt és nem fértem el benne, főleg a középkonzol miatt.

A3-mat vettem és nem csak szebbnek de jobb választásnak tartom, főleg a kanyarokban adja, érezteti minden kanyarban hogy ez egy Audi... Nagyon stabil.

2.0TDi 103kW megbízható, eddig nem cseréltem rajta semmit (még vezérlést sem mert 210000km után cserélődik és 1x már volt a szakszervizben cserélve Németben).

ma 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
74%
Hát ha ezek a választási lehetőségek, akkor 2.0 TDI
ma 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

A hátsó hajtással télen fogsz szívni az elsőhöz képest.


De ettől függetlenül is +1 az audira.

ma 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

+1 az Audira, a VW Golf/Skoda Octavia/Seat Leon "édes testvére". Alapjaiban, hajtásláncban azonos velük, fentartani sem drágább.

A kettő közül A3 2.0TDI-t vennék.

ma 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
ma 08:06
 7/9 A kérdező kommentje:
Audi Tfsi-ből melyik a legmegbízhatóbb?
ma 08:07
 8/9 Morzsi007 ***** válasza:
3M Ft-ért 14 éves autók, 200 000 km-rel, dîzelt nem vennék (hamarosan kettőstömegű lendkerék csere, DPF is kérdéses, és még sok minden), TFSI első generáció még problémás volt és lehet is, BMW 316i meg nem egy erőmű, ahogy írták, télen nehéz lesz vele közlekedni, főleg, fiatal vagy, kicsit rutintalan még. Én egy benzines Mazda 6-ot néznék kevesebb km-rel, fiatalabbat, egyszerűbb konstrukció, megbízhatóbb, sportos 2.0, 2.5-ös motorral, a rozsdára figyelj, de egy 2011-2012-esek rendben vannak általában.
ma 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

TSI vagy hasonlóak felejtősek. Élettartam 150 ezer és addig is falják az olajat. Nekem kb. 3000km-ként picit több mint fél liter olajat.

Mióta TDI van, cserétől cseréig. Nekik nem gond 500k vagy 1 milla felett, tele a Youtube vele.

ma 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!