Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Egy téli Gumi Meddig jó ha...

Egy téli Gumi Meddig jó ha nem használtuk?

Figyelt kérdés

Kérdésem:

Van egy nem használt ( fel sem rakott, még matricás, ) Continental R14 es téli gumi garniturám. A Gond az hogy a DOT szám alapján 2005 végén gyártották?

Lehet ennek baja?

Ezt most ki kell dobni?


2010. nov. 4. 08:19
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Általában az abroncsok 6-8 éves koráig szokták javasolni a használatukat (persze a megfelelő állapot mellett), mert addigra öregednek el annyira, hogy már nem tudják a kellő biztonságot nyújtani.
2010. nov. 4. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Ha nem a nap sütötte idáig és nem legalul volt a sufniban agyon nyomva valami nagy súlytól, nyugodtan szereld fel.
2010. nov. 4. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Na ez az.

nem látni rajta semmit

Ugyan olyan mintha a boltba venném a vadi ujat !

2010. nov. 4. 10:08
 4/11 anonim ***** válasza:
Nyugodtan használhatod.
2010. nov. 4. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

A gumikat nyolc éves korukig szabad felhasználni!

Ha elmúlt nyolc, láthatóan bármilyen állapotú, nem szabad használni, mert az anyaga már nem megfelelő.

Én a Michelin újrafutózó cégénélnél dolgoztam, és tilos volt a túlkoros gumikat javítani.

A tiedet 2013 végéig (a DOT megmutatja, hogy pontosabban meddig) használhatod. Utánna semmi esetre se!

2010. nov. 4. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Mégvaslamit: Ha egy balesetben felfedezik, hogy túlkoros a gumid, bajod lesz belőle.
2010. nov. 4. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Ha nem érte nap nincs semmi gáz, mert az UV-től öregszik a gumi... Utolsó te meg ne beszélj már hülyeséget, hogy baja lehet belőle, ugyanis az égvilágon semmilyen törvényi előírás nincs rá...
2010. nov. 4. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Az utolsónak: 1986 óta foglalkozom a gumival, ugyhogy csak tudom.A gumi onnantól kezdve öregszik, amikor kikerült a vulkanizálógépből. A gumi még akkor is öregszik, ha nem éri uv, csak lassabban. (Az autógumiban mint kémiai anyagban soha nem áll le a vegyi folyamat teljesen.) Egyszer volt egy súlyos baleset, a kocsit miszlikre szedték a bűnűgyi technikusok, és észrevették a túlkoros gumit. (fel kell tüntetni az ujrafutózás időpontját) Hiába volt jó a gumi, a közlekedés veszélyeztetése miatt feljelentették az akkori cégemet. (Michelin)
2010. nov. 5. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Majd ha konkrét törvényi rendelkezéssel alátámasztod, hogy 8 évnél régebbi gumit tilos használni, akkor elfogadom amit mondasz addig nem. Maximum azt tudom elhinni, hogy 8 éves kor után nem lehet újrafutózni, de azt nem, hogy használni sem.
2010. nov. 5. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Orulpk,hogy feldobtam egy jo temat.

S

oval continental hivatalos emailban kuldott allasfoglalasa :

A gumi a gyarto altal betartott tarolasi szabalyok melett, 10evig nem valtozik a minosEge. amenyiben a tarolas megfelelo.

A gumisom megvizsgalta es 5os rendben van.

Szoval , amugy ku... jo ez a gumi. tapad mint atom, es nem csuszik semerre. igaz tel sincs! :(

Azert tovabbra is minden infot varok.

2010. nov. 6. 20:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!