Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen motorvizsgát tegyek?

Milyen motorvizsgát tegyek?

Figyelt kérdés

Nőként A1,A2 vagy A-sat ? Gondolom A-sat nem érdemes, de nem tiszta hogy motoroknál hol vannak a határok, mi számít nagymotornak. Esetleg képeket tudnátok mellékelni a különböző motor kategóriákról?

(Nem kérek negatív kommenteket, amiért nem értek hozzá, és arra sem, hogy nőként motorozni szeretnék)

Köszönöm a segítő válaszokat előre is!



ma 09:45
 1/7 anonim ***** válasza:

Szia,


Amiket felsoroltál azok nagymotor, tehát motorkerékpár kategóriák. Ami nem számít annak, azaz AM, tehát a segédmotor.


Az A1 kategóriával 125 cm3-ig vezethetsz motorkerékpárt.

Az A2 kategóriával 35KW teljesítmény a határ, úgymond cm3 határ nincsen meghatározva.


Az A korlátlan kategóriával pedig értelemszerűen bármekkora teljesítményű és paraméterekkel rendelkező motort vezethetsz.


Itt egy random autósiskola weboldal. Itt megtalálod az infókat részletesen a motor kategóriákról:


[link]


Egyébként milyen és mekkora motort tervezel, szeretnél? Ha már van B kategóriád, akkor van lehetőség könnyített vizsga keretein belül megszerezni az A1 kategóriát. Gyakorlatilag ilyen vicc óraszám az egész képzés. Nem tudom van-e 10 óra elmélettel és gyakorlattal összesen az egész tanfolyam.


Ezzel is vihetsz már értelemszerűen utast, illetve ugyanazok a sebességhatárok vonatkoznak rád, mint a személyautókra. Ami viszont hátulütője, hogy nem igazán mennek a 125-ös motorok. Amik jobban mennek, azok a kétüteműek, de hosszútávra én már nem vennék, csakis négyüteműt.


Nem írtál életkort és hogy van-e már személyautóra jogosítványod, de én személy szerint az A2 és az A korlátlan kategóriát javaslom neked. Mondjuk ha nem tervezel 600 cm3-nél nagyobb motort venni, akkor még az A2 kategóriába ez is beleférhet. Viszont ha betöltötted a 24.-ik életévedet, akkor menj rögtön korlátlanra, és így bármilyen motort vezethetsz majd még akkor is, ha magadnak nem akarsz egy 1000 cm3-is motort venni.

ma 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
A korlátlan, aztán vehetsz kisebb motort, ha mégsem akarsz akkorát.
ma 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Miért ne lenne értelme az A-nak? Tanulni úgyis valami kisebbet fognak adni, nem egy ezres GSX-R-t, szóval nem sok különbség van a kisebb kategóriához képest, utána meg jó az, ha van jogsi nagyobbhoz is, ki tudja a jövőben nem akarsz-e majd olyat.
ma 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Tegyük hozzá, vannak az 1-es által leírtakhoz pluszban extra kritériumok. A1-nél 0,1 kW/kg, A2-nél 0,2 kW/kg teljesítménysűrűség. Illetve az A2 kritériuma még, hogy a teljesítmény legfeljebb kétszer akkorából lehet fojtva. 2013 óta van ez a nemzetközi A2 kategória, előtte A korlátozott volt, ami 25 kW-ot jelentett. A mai napig rengetegen árulnak 70 kW-ról 25-re fojtottat "A2-vel vezethető" címen, ami szimplán nem igaz, és neadjisten egy komolyabb ellenőrzésen kiderül, hogy nincs jogosítványod arra, amit vezetsz, ha ilyet veszel. Ha elmúltál 24, akkor szerintem a korlátlan az egyetlen út. Sokkal értelmesebb rutinon végigjárni a lépcsőt és kicsit több órát-pénzt rászánni, mint 1-2-3-4 év múlva kitalálni, hogy újra jogsi kéne.
ma 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Aminek nincs értelme az pont az, hogy csinálsz egy A1-et, aztán 2 hónap múlva rájössz, hogy nagyobbat akarsz és akkor újra suli, vizsga stb. Egy csomó időt és pénzt el lehet így pazarolni.


Képet nehéz lenne csatolni, mert mindegyik kategóriában van minden a robogótól kezdve a chopperig.

ma 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

1.válaszoló


Köszönöm a segítséget! 22 éves vagyok, és most csinálom az autó jogosítványt, de a motorozás kicsit jobban vonz. Nem ültem még motoron, ezért elképzelésem sincs ,hogy melyiket milyen nehéz kezelni. Ezért gondolom, hogy mivel nem vagyok egy nagy darab emberke, sportolás ide vagy oda, egy nagy motort nem tudnék úgy mozgatni vagy megtartani. Így nem nagyon tudom, hogy mi lenne számomra a megfelelő motor, és mire érdemes a vizsgát letennem. Köszönöm a segítséget és a linket is!🙂

ma 12:39
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat Mindenkinek!🙂
ma 12:42

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!