Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mit csinálok rosszul? Vezetés

Mit csinálok rosszul? Vezetés

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Golf 7 Dízelen tanultam vezetni, ott eleinte a kuplungról való leugrással voltak problémák, de arról hamar leszoktam, szépen ment a váltogatás, nem is volt ebből hibapontom vizsgán sem.

Na most vettem egy golf 4-et, de ez egy 1.6 szívó benzin. A problémám az, hogy kiforgatom 2500-3000ig, és amikor benyomom a kuplungot, ugye leesik a fordulat (ami normális), az anyóson ülő utas pedig minden ilyen gyorsításnál történő kuplungkinyomásnál előrebólint (és a váltó kar is mozog). A kuplungfelengedés, fogáspont, ezek jól mennek, finoman engedem a kuplungot, csak kinyomásnál bólogat minden és mindenki😄

Lehet az a baj, hogy túlságosan benyomom a gázt (nyomni kell, hogy haladjon, főleg ha klíma is van🥹) és a majdnem padlógázból kinyomott kuplunggal van a probléma? De ha lassabban gyorsítok nem tudom tartani a pesti tempót, dudálnak villognak. A dízelt sosem kellett tövig nyomni, elvitte nyomatékból a kasztnit már 1500tól, illetve rövid ideig vezettem egy mk1 dízel mondeot, annál sem volt ilyen probléma. Hogyan gyorsítsak úgy, hogy az utasok, váltókar ne bólogasson, de ne is mamásan haladjak?😄

Hálásan köszi, ha valaki érdemben tud segíteni!🫶 L



ma 19:50
1 2
 1/18 anonim válasza:
Mit csinálsz rosszul, ha padlógázzal kell gyorsítanod, hogy tartani tudd a pesti forgalom ritmusát...? Gondolom 1-es helyett 3-asból indulsz.
ma 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Kuplung kinyomást gyorsan kell, elveszed a gázt és hupp bemegy a kuplung. Nem úgy mint felengedésnél, óvatosan, hanem gyorsan.
ma 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
1-es. Próbálj meg 1.6os szívó benzinessel elindulni klímával. Szép estét neked is.
ma 20:05
 4/18 A kérdező kommentje:

#2 épp ez az, hogy befele gyorsan nyomom, visszaengedni pedig 2 lépésben. Nyomom a gázt, elveszem, kuplung be és ilyenkor történik a bentiek bólogatása, fordulatszám esés közben. Dízelnél nem volt ilyen, szinte sosem használtam 2000 felett, pár százat esett a fordulat, meg újabbakban pl mazdáná láttam, hogy kinyomott kuplungnál magasan tartja a fordulatszámot, hogy ne essen akkorát váltásnál, de arra nincs keret😄

Lehet cssk egyszerűen nem való nekem ez a benzines autósdi. Dízelen olyan szépen vezetek..így meg elmegy minden kedvem. Pedig a sok rövidtáv miatt ez lenne a “nekemvaló”

ma 20:10
 5/18 anonim ***** válasza:

Nejem is ilyen. 6 sebességes kocsival városban max. 3-assal jár, természetesen 10 liter körül fogyaszt a kocsi.

Én az ötödiket, néha a hatodikat is használom, s 7 alatt fogyaszt.


Szóval nem kell 2500-3000-ig felpörgetni a motort maximum előzésnél.

Valószínűleg rossz a "lábhasználat" is, kuplunk előtt elengeded a gázt, miért motorfékez a kocsi.

Márcsak ezért sem kell ennyire kipörgetni amíg bele nem jössz a normális kezelésbe.

ma 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
51%
Váltás után adj egy kis gázt akkor nem fog bólintani.
ma 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

Nekem elvan 7 literrel, ha nem klímázok, motorféket rendszeresen használom, kapcsolok városban is 5.et (6.nincs)

Nem állandóan 2500-3000fordulattal közlekedek, csak ez nem turbós, hogy elmegy 1200on is.

Ajh senki nem érti a problémám :(

Mindegy, majd megpróbálok, 2000 alatt váltogatni, hátha úgy megszűnik ez a jelenség…

ma 20:17
 8/18 A kérdező kommentje:

#6

Benyomott kuplungál váltás előtt miért adjak gázt? Nem váltás után bólint, hanem váltás előtt, kifejtettem részletesen. Amikor kinyomom a kuplungot, esik a fordulat, akkor bólint, de ezekszerint későn váltok, úgy érzem.

ma 20:19
 9/18 anonim válasza:
És mit csinálsz autópályán...? Megnyitod a nitro palackot...?
ma 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
34%
Jól mondják, akkor túlpörgeted a motort, próbáld elváltani alacsonyabb fordulaton. 2000-2500 bőven elég szituációtól függően.
ma 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!