Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Egy már másik autóhoz programo...

Egy már másik autóhoz programozott, központi távirányítót lehet újratanítani másik autóhoz?

Figyelt kérdés
Egy mazda6 2004 évjáratú autóhoz szeretnék venni egyet. Ehhez a fajtához még külön van a kulcs és a távirányító. Nézegettem az új ára 25-30 ezer ft között mozog. Bontóból jóval olcsóbban hozzá tudnák jutni. Lehetséges újratanítani vagy sem? Illetve úgy vettem az autót hogy volt egy utólagos riasztórendszer beépítve amihez járt egy távirányító és azzal lehetett a központit is irányítani. A gyári távirányítót nem adták hozzá. Ilyenkor a gyári központi vezérlőt ki szokták szerelni vagy csak pluszba beszerelik?

tegnap 19:43
 1/3 Mad Max2 ***** válasza:
igen, rá lehet tanitani a távírányítót
tegnap 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nem a kulcsot/távirányítót tanítod, hanem az autó vezérlőegységét. Minden kulcsnak/távirányítónak van egy egyedi azonosítója, ezt az azonosítót meg kell adni az autó vezérlőegységének.


Tehát, egy kulcsot bármennyi autóhoz hozzá lehet adni. Ha veszel egyet, azt hozzá lehet adni a te autódhoz. A legtöbb kulcsmásoló foglalkozik ezek tanításával is, nem nagy mutatvány, pár perc alatt megvan.


Gyári központi zár gondolom nincs benne, vagy nem is volt soha, vagy tönkrement. Máskülönben miért lenne benne utólagosan beszerelt? A gyári távirányítóval szinte biztosan nem lehet majd az utólagos riasztórendszert irányítani, úgyhogy azt szerintem kár is venni, felesleges. Csak kulcsot vegyél.

tegnap 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Kulcsal működik a központi zár. Gyárilag van benne központi, amit távirányítóval is lehet irányítani. Kulcs nem kell, mint mondtam ennél a típusnál külön van. Nem utólagos központi lett beszerelve, hanem riasztó és indításgátló rendszer amivel a központit is lehet irányítani. De fentebb direkt említettem is hogy riasztórendszer. És nem is az utólagos riasztórendszert szeretném a gyári távirányítóval kezelni. Azért is kérdeztem hogy ilyenkor a gyári központi vezérlőt meghagyják e ha riasztórendszert kötnek be. Valószínűbbnek tartom hogy azért nem a gyári távirányítót használták mivel egy ilyen utólagos riasztórendszer több programozható funkcióval rendelkezik mint a gyári.
ma 00:32

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!