Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Dízel autó mennyire fogja ezt...

Dízel autó mennyire fogja ezt bírni?

Figyelt kérdés

Örököltem egy Ford S-maxot, 2012-es dízel. Maga az autó tetszik, praktikus, igazi családi öszvér.

Viszont évek óta nem vezettem, így kvázi újra tanulók vezetni. Városon belül jól boldogulok vele, helyben dolgozok, eddig gyalog jártam. Bevásárolni, ide-oda, de 90% egyelőre nem megyek vele 2-3 km-nél többet, és ugye 50 (60) km/H sebesség felett se.

Mindenki azt mondja, hogy a dízelautót így heteken belül ki fogom nyírni.

Nem tudom, hogy csak arra akarnak rászedni, hogy minél előbb, minél olcsóbban eladjam, vagy tényleg pár hét, egy-két hónap és károsodni fog?

Ha havi 1-2 alkalommal megyünk vele a városba (30-50 km), az már elég, hogy kikormoljuk?


Azt tudom, hogy tavaly év elején vették az autót 8000 €-ért. 6000-nél többet nem adnának most érte, pedig tavaly óta kb 1000 km-t mentek vele összesen, és most lett műszakiztatva és a fék cserélve. Ezért sem szívesen adnám el, főleg nem a tavalyi vételár feléért.


A jövőben tervezem, hogy járunk vele nyaralni, kirándulni, de nem napi szinten.



ma 19:07
 1/4 anonim ***** válasza:
ma 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
45%

Jót semmiképp nem tesz neki. Ha évekig így használod, több százezres kárt fogsz okozni benne alsó hangon, ez garantált. Pár hét vagy hónap alatt viszont nem lesz baja. 30 km arra elég, hogy bemelegedjen egy dízel motor...


Mondjuk azt se ártana tudni, hogy milyen motor van benne pontosan.

ma 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha van egyenes útszakasz, akkor ott 1-es fokozaton húzasd ki, az jó lesz kikormolásnak.


Amit viszont igenis észre lehet venni, az a fogyasztás. Rövid távokra menve sokkal hamarabb kifogy a diesel, mintha egyhuzamban mennél vele 600 kilométert.

ma 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Covid idő alatt.. nem tusom mennyi vollt az a bohóckodás, egy 110 lovas tdi-t használtam napi 2km-re talán kétszer hagyta el az idő alatt a város táblát.


Köszöni jól van.

ma 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!