Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi a teendő? Mi lehet a baj?

Mi a teendő? Mi lehet a baj?

Figyelt kérdés

2024.07.19 -én vásaroltam egy 2008 -as Opel D Corsat 1,2 -es benzines motorral (km óraállás szerint 140 ezer km volt benne) egy budapesti autókereskedésben.

A problémám a következő:

Eszi az olajat nagy mennyiségben úgy hogy nem mentem még vele összesen 6 ezer km-t, a nagy mennyiséget azalatt értem hogy a nívó pálca nem mutat semmit ..


A kocsit tökéletes állapotként árulták. Mi a teendő? Megszívtam és az én költségem lesz megjavítani? Vagy esetleg ők mit fognak tenni ez ügyben?

Igazàból az érdekelne hogy ezzel így jártam vagy pedig van lehetőségem reklamálni és valamit követelni?



ma 09:25
 1/3 anonim ***** válasza:

Az Opel mind ilyen, eszi az olajat.

A nívót meg többször kell nézni és úgy jobban látszik.

Meg aztán biztos max volt a szint?

ma 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Típushiba az ecotec motoroknál az olajfogyasztás, ezért valószínűleg nem fogod tudni ráhárítani senkire. Ennyi idősen normálisnak mondható a típusnál. Inkább töltögesd az olajat rá és figyelgesd a szintet. Nem éri meg a több száz ezer ftos motorfelújítás. Hisz ez az autó max. annyit ér, gazdasági totálkár.
ma 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

6000km-en ha nagy az olajfogyasztás az kb 6 liter! Olajat jelentene kb becsült volna a motor. Itt "eltünt" kb egy liter az 2dl/1000km. Az bármilyen autónál hibátlan, ezzel nem tudsz mit kezdeni. Kellene egy gyűrüzés+szelep szár szimering csere, azért az k@rvára nem teljes felújítás.

Fel kell önteni maxra és figyelni 1000km-en mennyit eszik meg, ha 1-2dl (ahogy innen gondolom) semmit használni boldogan a gépet.

10-15.000km-ként kb.+1 liter olaj marha sokára jönne be egy motor szét-össze szerelés költsége.

Ha 0.5 liter felett fogyaszt, akkor készülni kell egy gyűrűzésre, mert ez csak növekedni fog.

ma 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!