Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hibás akksi tud ennyi problémá...

Hibás akksi tud ennyi problémát okozni egy autóban?

Figyelt kérdés

Először is elnézést kérek ha buta a kérdés 25 éves nő vagyok nem vagyok túlzottan okos a témában. Áprilisban vásároltam egy 2015 évjáratú Opel Corsa E 1.3 cdti diesel autót. Előtte megnézettem nem volt vele probléma biztonság kedvéért csináltattam rajta egy szervízt és nem is volt vele semmi gond. Napi használatban volt. Most viszont egyik napról a másikra nem indult el. Próba szerűen bele tettem egy másik akksit egy másik autóból aminek elvileg megegyeztek a paraméterei az én akksimmal. Azzal sem indult. Sőt leszívta belőle a kraftot és utána tölteni kellett hogy újra lehessen használni az eredeti autóban amiben volt. Az önindító nem is pörgette már a motort mikor vissza tettem az én akksim. Próbáltuk betolni. Betolás közben elment a gyújtás, minden villogott mint egy karácsonyfa, elindult az első és hátsó ablaktörlő, villogott a műszerfalon hogy 68 code ami elvileg a szervó kormány hibája lenne. Elvontattuk a szerelőhöz, a vészvillogó kb 10 percig működött, aztán már önállóan újra járt az ablaktörlő lapát, a féklámpa akkor is világított ha épp nem fékeztem. A fék annyira kemény lett hogy körforgalomban már csak kézifékkel tudtam segíteni plusz vontatórúd segített hogy ne csússzak előre nagyon.

Ma hívott a szerelő semmi hibát az autóban nem találnak, új akksival minden probléma megszűnt.

Ilyen létezik? Mármint hogy nem az autóban van valami zárlat ami leszívja ilyen gyorsan az áramot hanem egy akksi így meg tud egy autót bolondítani? Csak azt nem tudom akkor a másik használt akksit hogy szívta le.

Valakinek valami hasonló tapasztalat?


ma 21:18
 1/1 anonim ***** válasza:
Hát az alacsony feszültség miatt meg tudnak bolondulni az érzékelők
ma 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!