Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Váltóolaj csere után hidegen...

Ricsi1977 kérdése:

Váltóolaj csere után hidegen nehezen veszi 1-est illetve 2-est de inkább a 2-est??

Figyelt kérdés
Sziasztok! Akarva akaratlanul cserélve lett a váltóolaj a hétvégén, azóta nehézkes a váltás. De ha bemelegszik az autó akkor nincs probléma. Öreg autóról van szó peugeot 306 1.4 1998 , ami lekerült olaj az eléggé fekete volt és majdnem olyan volt mint a víz már, egyúttal a kuplung bowdent is újra állítottam esetleg az is lehet a ludas hogy nem megfelelően állítottam be ❓
szept. 16. 12:05
 1/9 anonim ***** válasza:
34%
Normális, hogy be kell melegednie a váltóolajnak is. Viszont ha 10-15 évig nem volt cserélve, akkor az új olaj kimoshatta a már nagyon elgyengült, berohadt tömítéseket például, ez is okozhatja a problémát.
szept. 16. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Akkor a bowdennel ne is próbálkozzak hogy lazítok rajta esetleg??😏
szept. 16. 12:16
 3/9 anonim ***** válasza:
Ha a kuplung bowdenen lazítasz még kevésbé emel ki, és nehezebb a váltás. Inkább valamilyen viszonylag híg szintetikus váltó olajjal próbálkoznék.
szept. 16. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Az baj, hogy valószínűleg nem jó olajat tettek bele, ezen felül meg megjött a hideg is, és sajnos tapasztalat, hogy van mikor a gyárak speciálisan az adott típushoz kevertetnek olajat, és a lecserélést követően meg a boltban vásárolt hiába olyan viszkozitású, mégis hidegen nem olyan. Pl Opelbe csak a Piros GM olaj váltóolaj jó, de pl Skodás fórumban is olvastam, hogy volt aki hasonlóan járt, mint te kérdező, és a vége az lett, hogy bement a márkaszervizbe, és ott vett a kocsijába olajat, és azzal lett jó a váltója. Nekem az a tapasztalatom, hogy ugyanolyan viszkozitás mellett is van mikor érezhetően jobb az egyik. Pl az Octaviámban már 3x cseréltem váltóolajat, és eleinte Castrolt kapott, de most Valvoline van benne, és ez utóbbival jobb a váltásérzet.
szept. 16. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Hát köszönöm a segítséget! Megfogok próbálkozni másik olajjal, csak ugye futómű cserének indult azt a bal oldali féltengő kiesett kifolyt az egész olaj😅 és szombaton kis faluba örültem kaptunk olajat a benzinkúton.
szept. 16. 13:23
 6/9 anonim ***** válasza:
Milyen olaj került bele?
szept. 16. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Először próbáld meg beállítani a bowdent, mert lehet hogy nem emel ki rendesen miatta a kuplung. Elég olajat töltöttél bele amúgy?
szept. 16. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ha már itt kell megkerdezned azért azt a bowdent nézesd meg valakivel aki ért hozzá , mert ezek szerint te azt se tudod mit és hogy kell állítani.
szept. 17. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nem gyári olajtol nálam is ilyen volt vagy 1 évig hidegben. Utána elmúlt. Mar vagy 5 eve hiba nélkül megy.
szept. 17. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!