Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Autó hűtőfolyadék utántöltés?

Autó hűtőfolyadék utántöltés?

Figyelt kérdés

Jelzett az autó, hogy alacsony a szint.

Megnéztem, a minimum jelölés alatt volt kb 2 centivel.

Következő beindítás után viszont már nem jelezte valamiért..


De pont jött a hétvége, és nem mertem annyiban hagyni. Szervizzel beszéltem telefonon, szerintük szivároghat valahol. Azt mondták, rózsaszínt töltsek bele.

Vettem a benzinkúton, olyat, ami már készre be van keverve.

Viszont még így is teljesen másféle rózsaszín, mint ami az autóban van. Bele töltöttem, de most picit aggódok, hogy nem lesz-e baj ebből - Ha különféle fajták keverednek, illetve, hogy a max szint se volt bejelölve rendesen, így picit találomra, a felső vonal jelölésig töltöttem.



Azóta már mentem 60 km-t és nem volt gond.

Lehet még valami gond ebből?


Köszi előre is!



(Skoda Octavia dízel 2018)


szept. 15. 00:38
 1/6 anonim ***** válasza:
83%
Én is így jártam anno. Nekem is rózsaszín kellett bele, kicsit más volt a színe. Semmi baja a kocsinak. Figyeld a szintet folyamatosan.
szept. 15. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Két dolgot kell tudni a színről.


1. A szín nem szabvány. Technikailag bármelyik gyártó bármelyik típusú fagyállót festhetné bármilyen színűre. Szerencsére azért az itthon is kapható gyártók előírás nélkül is betartják a szokásos színhasználatot, de mivel nincs előírás, ezért különböző gyártóknál lehet egy kicsi eltérés a színben.


2. Kémiában nem vagyok otthon, szóval nem tudom pontosan miért van így, de a fagyálló (etilén glikol) az olajhoz hasonlóan sokszínű tud lenni attól függően, hogy hogyan nézed, milyenek a fényviszonyok, stb. Nem annyira mint az olaj, hogy szivárvány lesz belőle, de néha tömény rózsaszínnek látszik, máskor kicsit narancsosabbnak, néha kicsit fakóbb, stb. Tehát nem mindig látszik egyformának.


A lényeg, hogy a nem tökéletes színazonosság nem probléma, attól az még ugyanolyan fagyálló, így nyugodtan lehet keverni. Amíg egyértelműen hasonló a szín, addig nincs gond. Az meg úgyis fel fog tűnni, ha az egyik rózsaszín, a másik meg zöld. Ott már nem som hasonlóság van. 😃

szept. 15. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Még gyártón belül is változik az árnyalat, vagy inkább idővel a motorban is változik a színe. Most cseréltem a vezérléssel együtt fagyállót a kocsiban, és ugyanazt a márkát kapta, mint amit 2-3 éve is, és mégis az újnak erőteljesebb a színe mint amit leengedtem.
szept. 15. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Jaj ugyan már semmi baja nem lesz.


Flottáztam évekig, ették a Skodák a vizet mindig, nem kell vele foglalkozni, tölts rá és kész. Ha 30ezer km-ként lemegy minimumra az belefér. Ha több víz fogy akkor viszont tényleg szivárog vagy nagyobb a baj.

Egyébként lényeg hogy legyen rózsaszín, más nem számít. Mit sima vizet is rajtunk bele ha nem volt kéznél fagyálló, sok literhez, pár deci nem befolyásol semmit.

szept. 15. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 krwkco ***** válasza:
100%

"Azt mondták, rózsaszínt töltsek bele."

Ha jobban meg akarod nyugtatni magad, akkor nézd meg a használatiban, hogy milyen fagyálló specifikáció van előírva a motorhoz. Feltehetően azt töltöttek bele eredetileg. És a flakont, hogy ez a szabvány rajta van-e.

szept. 15. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi szépen!
szept. 15. 11:28

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!