Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogyan kell érteni, hogy...

Hogyan kell érteni, hogy mennyit fogyaszt egy autó?

Figyelt kérdés

Nem vagyok tisztában azzal, hogy mit jelent ez, hogy mennyit fogyaszt egy autó. Arra is kíváncsi lennék mikor jó a fogyasztása egy autónak?

Ha kérhetem józanparaszti ésszel is írjátok le, ne csak szakmai szavakkal.

Neten nem találtam olyan oldalt ahol elmagyaráznák. Köszi előre is!



szept. 13. 10:28
 1/7 anonim válasza:
100%

A fogyasztást arra értik, hogy 100km-en átlagos körülmények közt mennyi üzemanyagot fogyaszt.

A jó fogyasztás nagyon sok mindentől függ, de ha egy Prius 100-on megeszik 10-et, az mondjuk nagyon sok.

szept. 13. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Itt egész jól leírják:


[link]

szept. 13. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
100km megtételéhez hány liter üzemanyagot fogyaszt az autó.
szept. 13. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

A megadott mennyiségből egyértelmű: pl. városi fogyasztás 8,2 liter/100 km. Vagyis, városi forgalomban 100 km-enként 8,2 liter üzemanyagot fogyaszt.

Üzemanyag vásárlás szempontjából nyilván az a jó, ha minél kevesebbet fogyaszt ugyanolyan távon.

szept. 13. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
37%

Azzal kezdte szegény, hogy nem érti, mit jelent a fogyasztás, ti meg azt írjátok, hogy a fogyasztást jelenti 🤦

Kérdező, arról van szó, hogy 100 km megtételéhez átlagosan mennyi üzemanyagra (benzinre, dízelre stb.) van szüksége az autónak. Amennyit ezalatt elhasznál ("elfogyaszt", amennyi elfogy a tartályából), az a fogyasztás. Ez minél kisebb szám, annál jobb.

szept. 13. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
65%

ma 11:47

Te szegény! A többiek ugyanazt írták le amit te, csak kicsit korábban. 😀

szept. 13. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Rendben van, köszönöm! Megértettem mit jelent.
szept. 13. 12:09

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!