Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ott élő magyarként vagy...

Ott élő magyarként vagy turistaként mennyire zavar Angliában, hogy bal oldalon közlekednek az autók, buszok, mennyire volt nehéz megszokni akár gyalogosként, akár autósként?

Figyelt kérdés
szept. 8. 14:00
 1/8 anonim ***** válasza:
Tömegközlekedek, vagy gyalog megyek, az elsö hétben furcsa volt, most meg az, ha MO-on kell menni valamerre
szept. 8. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Hát, én folyton hallottam, hogy merre kell szétnézni, mivel én mindig minden irányba nézek nem is egyszer, nem volt gond. Vezetni nem sokat vezettem bal oldalon, körforgalomban fura, hogy másik irányba kanyarodik az ember. Minden ismerősöm, aki huzamosabban kint él/élt mondta, hogy kb. egy hétvége volt megszokni, hogy másik oldalon van a váltó, inkább a szűk skót utakon navigálni technikás, de az független attól, hogy melyik oldalon kell menni. Gyalogosként tapasztalataim szerint nagyon gyorsan meg lehet szokni, néha bele kell gondolni, amikor buszra akar szállni az ember, hogy az hol lesz, mert fura módon a járdán a gyalogosok sokszor ugyanúgy jobbra tartanak, mint bárhol máshol.
szept. 8. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Gyalogosként / tömegközlekedőként egy percig sem volt gondom vele. Autózni nem próbáltam ott.
szept. 8. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
53%
Hülye angolok, angol hülyék: ügyetlenebb kézzel váltani.
szept. 8. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Mert a váltáshoz aztán olyan baromi nagy ügyesség kell. Másik oldalról: a többség az ügyesebb kezét hagyja a kormányon minden pillanatban. :) (Nem mintha az ügyetlenebb kéz fejlesztése, saját magunk szinte kétkezűvé nevelése olyan nagy vaszisztdasz lenne, a vendéglátásban komolyan dolgozó embereknek tök alap.)
szept. 8. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
+ ugye a közlekedés régebbi "találmány", mint az auózás. Lóháton ritkán kellett váltogatni. Akkoriban meg praktikusabb volt hogy a jobb kéz, amivel a kardot, fegyveredet kezeled, van közelebb a szembe jövőhöz. Nem hülyeségből találták ki és volt eleinte ez elterjedve a többi országban is. Aztán az idők elteltével, mivel ez vált megszokottá, nem változtattak, szemben a kontinenssel.
szept. 8. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
53%

6.

Csak van valami oka, hogy mégis áttért a többség.

szept. 8. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ezen sokat lehetne filozofálni, hogy miért, Amerikában pl. valószínűleg azért, mert olyanok voltak a szekerek. Európában meg vannak legendák arról, hogy Napóleon találta ki, jobb meglepi támadásokat lehetett csinálni, meg egóból kötelezővé tette.


Az tény, hogy a jobbkezes férfiak balra ügyesebben kanyarodnak és ösztönösen balra többet néznek, márpedig a legtöbb járművezető jobbkezes férfi. De az olyan statisztikát is fenntartásokkal kell kezelni, hogy vajon a jobb- vagy baloldali közlekedésű országokban mennyi a baleset, mert azért ne hasonlítsuk majdnem az egész világot Indiához. :D Legjobb, ha az ember tisztában van saját magával, és annak megfelelően közlekedik, akár jobb, akár balkormányos az ország, ahol éppen van. Én pl. motoron tudom, hogy a jobbos kanyarokban ügyetlenebb vagyok, óvatosabban is megyek bele.

szept. 9. 04:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!