Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Termosztát cserém volt, de...

Termosztát cserém volt, de továbbra is forr a víz.a szerelőm nem tud segíteni, Ford Mondeo mk3 1.8 benzin (P1432) a hibakód(Termosztát fűtő áramkör zavar, vagy A Bosch program szerint( hűtőközeg-hőfokszabályzó funkció zavar. Mi lehet ez?

Figyelt kérdés

2023. nov. 20. 17:08
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

De miért cserélt termosztátot, ha a hibakód a termosztát fűtésre mutat? Persze én is mondom mindig, hogy a hibakód csak egy kiindulási alap, tehát emiatt nem kell rögtön cserélni az egész termosztátházat, de a hibakód egy jó kiindulási alap. Rossz termosztát 100% nem fog ilyen hibakódot dobni. Rossz termosztát SEMMILYEN hibakódot nem dob, mivel az egy teljesen mechanikus elem, ezért elektronikus úton nem kimutatható a hibája, a fedélzeti számítógép soha nem fog termosztát hibát észrevenni. Tehát soha nem is volt rá esély, hogy a termosztát csere megoldja ezt, csak a kontár garázsjóskák, akik szidása miatt mindig le vagyok pontozva, ennyire értenek hozzá: semennyire. Erre tessék, megint itt a példa. Egy ideje már mentegetem le ezeket a kérdéseket, amik ilyen vicces kis kókányjancsi sztorit írnak le, aztán másolgatom be őket azoknak, akik ezeket védik. Na de elkalandoztam...


Ha a fűtőkört írja, akkor az a kiindulási alap, ott kell keresgélni. Biztosíték, kábelszakadás, korrodált csatlakozó, fűtőelem. A négyből három egy egyszerű multiméterrel 5 perc alatt megvizsgálható, míg a negyedik, a korrodált csatlakozó, szemrevétellel megállapítható, csak szét kell húzni. 5 perc alatt kiszűrhető tulajdonképpen 0 forintért és lehet csak egy biztosíték rossz, ki tudja.


Ez a termosztátcserélősdi engem azért zavar nagyon, mert azt írtad volt Bosch szoftver is, ami azért jó, mert ha a hibakódra rákattintasz, akkor megnyitja a tudástárat és pontos leírást ad a hibáról. Leírja a lehetséges hibaforrásokat, leírja mit hol találsz (pl. ebben az esetben hányas biztosítékot ellenőrizd, melyik csatlakozót húzd szét, mekkora feszültséget kell mérni a kábelen, stb). Ha már saját kútfőből ekkora gyökér, hogy nem ért hozzá, csak a számítógép nyomkodása megy neki, akkor legalább a számítógépet használta volna normálisan. Édesf*szom...

2023. nov. 20. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!