Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha olajfolyás miatt vittem el...

Ha olajfolyás miatt vittem el az autót szerelőhöz aki azt mondta megoldódott a probléma de pár nap használat után mégsem. Akkor garanciálisan megcsinálja anélkül., hogy még 100 ezreket ki kéne fizessek?

Figyelt kérdés
Nyár közepén vittem el az autót szervízbe. Erős olajfolyás miatt. A szervíz szerint megrepedt egy hengerfej és az nyomta ki az olajat. Ezt meghegesztették azt mondták jó lesz. Ma esős idő volt éjszaka és tiszta víz az utca ahol parkolok és az autó alatt folyik össze-vissza az olaj. A fedélzeti computer szerint is elment kb a negyede. Már most is kb 600ezer forint lett ráköltve és nem szívesen szeretnék még egyszer ennyit elkölteni rá mivel mér nem egy mai darab. 2008-as A4-ről van szó. V6 dízel.
szept. 6. 08:26
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:

#10


Igen ezért mondta, hogy onna csöpög ki a maradék olaj ami még akkor folyt oda mielőtt szervízbe lett volna. De ez szerintem sántít mert továbbra is hiányzik 1/4 része az olajnak szóval igen. "Számla és szépen behajtani a garanciát." > Hétfőn ez fog történni.


Köszönöm!

szept. 6. 11:01
 12/13 krwkco ***** válasza:
100%

"a teknő legalul van, ha fentebbről indul a folyás akkor egyértelműen ott a hiba"

A kérdező nem tudja, hogy most hol a hiba. Olajfoltot látott az autó alatt. Ez nem zárja ki, hogy korábban a hengerfejnél is volt folyás, de az elfedte az olajteknőnél történő folyás nyomait.

(Nem azt mondom, hogy folyás van az olajteknőnél. Csak azt, hogy a tünetek alapján lehetséges. Majd a szerelő megmondja, ha újra megnézi, hogy most hol van az olajnyomok legmagasabb pontja.)

szept. 6. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 krwkco ***** válasza:

" "Számla és szépen behajtani a garanciát." > Hétfőn ez fog történni."

Na erre kíváncsi vagyok.

Legfeljebb azt tudom elképzelni, hogy ha ekkora pénzt otthagytál, akkor a szerelő ingyen vagy anyagárban (új olaj) cseréli az olajteknő tömítését is. Ha tényleg ott szivárog. Bár erre nem lenne kötelezhető. Ez a realitás.

szept. 6. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!