Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha olajfolyás miatt vittem el...

Ha olajfolyás miatt vittem el az autót szerelőhöz aki azt mondta megoldódott a probléma de pár nap használat után mégsem. Akkor garanciálisan megcsinálja anélkül., hogy még 100 ezreket ki kéne fizessek?

Figyelt kérdés
Nyár közepén vittem el az autót szervízbe. Erős olajfolyás miatt. A szervíz szerint megrepedt egy hengerfej és az nyomta ki az olajat. Ezt meghegesztették azt mondták jó lesz. Ma esős idő volt éjszaka és tiszta víz az utca ahol parkolok és az autó alatt folyik össze-vissza az olaj. A fedélzeti computer szerint is elment kb a negyede. Már most is kb 600ezer forint lett ráköltve és nem szívesen szeretnék még egyszer ennyit elkölteni rá mivel mér nem egy mai darab. 2008-as A4-ről van szó. V6 dízel.
szept. 6. 08:26
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Elvileg ha adott számlát 1 év garanciát kell rá vállalnia, gyakorlatilag lutri a dolog, nem túl sok korrekt szakember van. Szinte biztos hogy be fog próbálkozni, hogy fizesd ki megint sajnos. Számla nélkül pedig nem is tudsz mit tenni, ki kell fizetni mégegyszer.
szept. 6. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Szerencsére van mindenről számla. Egyszer kért előleget mikor kiderült, hogy mi a baj. Arról kaptam egyet. Aztán mikor kifizettem a maradékot akkor kaptam egy részletes számlát. Csak aggódok, hogy azt fogja mondani, hogy ez "benne van a pakliban".
szept. 6. 08:43
 3/13 A kérdező kommentje:
Hozzáteszem 1 hét telt el mióta átvettem az autót.
szept. 6. 08:44
 4/13 anonim ***** válasza:
#2 Akkor 1 év garanciát kell vállalnia, ha nem teszi, perelhető.
szept. 6. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Írásban értesítsd hogy nyoma legyen fotózd le , elvitted javítani hozzá se nyúlt vagy rosszul intézte . Ez felesleges kiadás stb . Jogifórum-hu ra jobb kitenni szakik válaszolnak ,
szept. 6. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Azóta értesítettem a szervízt. Lefotóztam az olajfoltot és hétfőn viszem vissza, hogy megnézzék.


Viszomt kaptam kis "magyarázatot". Elvileg lehet, hogy nem a motorból folyik hanem az olajteknőből(bocsánat nem vagyok szakavatott, de elv van valami lemez az aljan a kocsinak ahova lecsopog az olaj ha folyik. Azt nem tudták kimosni elvileg.) A szerelő szerint lehet az onnan kicsöpög. De viszont ez nem magyarázat arra, hogy miért tűnt el az olaj negyede a fedélzeti számítógép szerint. Erre azt mondta, hogy valamennyit felszív a motor a hengereknek és az idő mire visszacsöpög. Eltelt kb 1 óra. Megnéztem és még mindig a negyede hiányzik.


Mivel én nem nagyon értek ehhez de úgy érzem van logika abba amit mondtak nekem de viszont nem ez a helyzet szerintem mert azóta sem változott az olajszint.


Mindenesetre köszönöm a segítséget!

szept. 6. 09:45
 7/13 krwkco ***** válasza:
100%

Többen írták, hogy "számla", "1 év garancia" = ingyen javítás.

De a helyzet nem ilyen egyértelmű. A szerelő az általa elvégzett munkára és a beépített alkatrészekre vállal garanciát. Nem arra, hogy nem fog folyni az olaj.

Mi következik ebből:

1. Ha a hegesztésnél újra elrepedt a hengerfej, akkor az garanciális hiba.

2. Az olaj azért folyik még mindig, mert az autónak 2 hibája volt. A másik hiba javítását ki kell fizetned.

3. Az olaj nem azért fogyott, mert a hengerfej el volt repedve. Esetleg a hengerfej nem is volt elrepedve. Ebben a valószínűtlen esetben sem garanciális a probléma, hanem az el nem végzett munka kifizettetése. Röviden csalás.

Szóval érdemes e szerint mérlegelni a dolgokat, amikor a szerelővel tárgyalsz.

szept. 6. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 krwkco ***** válasza:
90%

Egyébként egy V6 motor és az, hogy nem tudod, hogy mi az az olajteknő (karter) - nem egy jó kombináció.

A V6 motorokat kisebb sorozatban gyártják, mint egy sornégyet. A gyárban kevesebb pénz jut a tesztelésre és több benne az alkatrész. Problémásabb és ezért nem árt, ha a tulaj "autób.zi" és van érzéke az autó üzemeltetéséhez.

De ezen már nem lehet segíteni. Viszont, ha az az érzésed, hogy a szerelőd átver vagy nem tudja, mit csinál, akkor jó lenne egy hozzáértőt is bevonni segítségül.

szept. 6. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Nyilván tudom mi az amire gondol de nem akarok hülyeséget írni mert akkor abba belekötnek, hogy azt sem tudom miről beszélek. De szerintem, nem kellene autób*zinak lenni, ahhoz hogy használjak egy v6-os autót. Minden kötelező dolgot megkap az autó amikor kell. Mások elmondása alapján(szakértők, barátok akik értenek hozzá). Az elműlt két hónapban viszont anniy infót kaptam, hogy mi a baja meg miket szedett szét hogy nem tudtam követni. Nem vagyok teljesen vakon csak hülyeséget sem szeretnék írni. Felfogom mi is történik a kocsival csak, ha egy szerelő mond nekem A-t akkor nem tudom mérlegelni mégis mennyire reális. De nyilván jobb lenne ha jobban értenék hozzá viszont az időm meg korlátozott és nagyon nem vág a szakmámba. Csak szerettem volna egy autót aminek jó a vezetéis élménye. Ezt 5 éven át meg is adta most kezdődött vele a probléma sajnos. :/


Viszont köszönöm a tanácsot és a felvilágosítást a témában! Hétfőn majd többet tudok.

szept. 6. 10:22
 10/13 anonim ***** válasza:
Hülyeség, a teknő legalul van, ha fentebbről indul a folyás akkor egyértelműen ott a hiba, amikor szét bontják a motort, akkor ez látszik. Számla és szépen behajtani a garanciát.
szept. 6. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!