Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért nem tudom megtanulni a...

Miért nem tudom megtanulni a parkolást?

Figyelt kérdés

Bocsánat a hosszú írásért, ha valaki nem akarja végigolvasni, a lényeg: akármennyit gyakorlok, nem tudok ráérezni a parkolásra, az okára nem tudok rájönni miért nem megy, a sok rossz próbálkozás után már be vagyok feszülve miatta, és valószínűleg ezért sem megy már

——


38 óránál tartok, és eljutottam oda, hogy pár nap és vizsgázok, de a parkolást egyszerűen nem tudom megtanulni.


Nem tudom miért, valahogy nem tudok ráérezni. Nem érzem az autó méreteit; hogy mikor, merre kellene tekernem a kormányt. Nem tudom elképzelni, hogy felülnézetből, kívülről nézve hogyan állhat az autó parkolás közben. Ha alapból rosszul kezdem a kanyarodást, az sem tűnik fel, volt hogy én még simán mentem volna tovább, mert azt hittem elférek, aztán az oktatómnak kellett rám szólnia hogy ne menjek mert nekimegyek az autónak. Hiába nézem a tükröket is, nem érzem mikor állok jól vagy nem jól. Volt már hogy önállóan beparkoltam, mondtam végeztem, mert úgy láttam jó lett, és az oktatóm mondja hogy ez egyáltalán nem jó, ferdén áll a kocsi, és a távolság sem volt azonos az autók között.

Amikor az oktatóm mondja mit mikor csináljak, akkor még úgy-ahogy sikerül, de amikor nekem kell teljesen önállóan, mint majd a vizsgán, teljesen lefagyok, elbizonytalanodom, határozatlan vagyok, nem tudom, mit kell csinálnom. Mindig attól félek, hogy elrontom. És el is rontom, javításnál pedig még jobban összezavarodok, hogy merre hogyan, ilyenkor tök hülyének is érzem magam, mert hirtelen azt sem tudom, hogy jobbra vagy balra induljak el az autóval hogy korrigáljak.


Oktatómmal nincs gond, türelmes, mondja a támpontokat, próbál segíteni. Kérdezi hogy mi az amit nem értek, de pont ez a baj: hogy én sem tudom. Egyszerűen nem értem, mi az oka hogy nem megy. Néztem oktató videókat, figyelem mások hogyan parkolnak, és kívülről nézve tök egyszerűnek meg logikusnak tűnik, de amikor rajtam van a sor, akkor egyszerűen nem megy.

Alapból a vezetésem szerintem egész jó, néha még vannak figyelmetlenségeim, de az oktatóm is mondja hogy ügyes vagyok, tudom a dolgokat, és ő sem érti, hogy miért fog ki rajtam ennyire a parkolás.

Az tény, hogy nem vagyok valami gyakorlatias ember, több idő kell, míg sikeresen begyakorlom a dolgokat. De az elmúlt +8 órában szinte csak a parkolásokat gyakoroltuk, és úgy érzem semmit nem fejlődtem, sőt, a közeledő vizsga és a folyamatos sikertelenségek miatt már tiszta görcsben vagyok, és valószínűleg már ez is rátesz a teljesítményemre.


Szóval most úgy állok hogy lesz még egy gyakorló órám vizsga előtt, de őszintén, nem hiszem hogy az már sokat segítene rajtam. A vizsgát is már elengedtem, tudom, hogy a parkolás miatt nem fog sikerülni, és ezt az oktatómon is látom hogy ő is tudja.

Alapból nem zavarna annyira hogy megbukok, csak sajnos jó lett volna ha elsőre megvan, mert egyetemre megyek másik városba, és ezután fogalmam sincs, hogyan fogok a továbbiakban felkészülni, amikor lesz talán heti 1-2 szabad napom :( Úgy érzem már ez a tény is, hogy muszáj lenne sikerülnie a vizsgának tett rám egy nyomást az utolsó napokban.


Mit tehetnék azért, hogy jobban menjen a parkolás? Egyáltalán mi lehet az oka, hogy ennyire nem tudok az egészre ráérezni? Mert akármilyen szerencsétlenül is megy, nem akarom feladni, hiszen a vezetés többi részével nincs gondom. De közben meg mégis bosszantó, hogy ennyire kifog rajtam a parkolás.



szept. 5. 10:01
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Ott a pont 10-es!
szept. 6. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Húha, hát ma volt a vizsgám, és fogalmam sincs, mégis milyen csoda folytán, de sikerült! :) Pedig már tényleg eltemettem az egészet, az utolsó gyakorláson már kezdtem “ráérezni” a dologra, bár még mindig elég gyengének éreztem. Végül a vizsgán mégis sikerült valahogy összehoznom egy balra merőlegest, igaz az oktatóm utólag mondta hogy a technikámat borzalmas volt végignézni, de nem volt gond, elfogadták :)


Nagyon szépen köszönöm a sok szuper választ és tanácsot, mindenképpen alkalmazni fogom őket és gyakorlok sokat, mert azért még bőven messze állok a tökéletes parkolástól… 😅

szept. 6. 17:12
 13/14 anonim ***** válasza:

Az a jó, ha az oktató szerint borzalmas a technikád, hogy

1. miért nem tanította meg rendesen (mondjuk szerintem ezt nem lehet, majd ráérzel, hogy milyen sebességnél mennyire és milyen gyorsan kell szedni a kormányt stb.)

2. ha annyira szörnyű a technikád, egyáltalán miért engedett vizsgázni? Hátha egy esetleges bukás után még jobban elbizonytalanodsz? Ez a baj azzal, amit vezetésoktatásnak csúfolnak.

szept. 6. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Így kell vezetni és parkolni: [link] Gyakorold az oktatód kocsijával.. :)
szept. 13. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!