Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Budapesten miért nem vált...

Budapesten miért nem vált több ember robogóra autó helyett?

Figyelt kérdés
Nem kell dugóban állni, 2 liter alatt fogyaszt, nem kell parkolóhelyet vadászni/fizetni, szervizköltségei is az autó töredékébe kerülnek. Adót se kell rá fizetni, csak kötelező biztosítást, ami egy évre kb. 10 ezer. Persze most nem családosakról beszélek, de egyedülállóknak minek autó a városba?

szept. 5. 08:25
 1/9 anonim ***** válasza:
63%
Már kérdezted egyszer, leírtuk!
szept. 5. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Én még nem kérdeztem ilyet.
szept. 5. 08:30
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Veszélyesebb, ellopják, rossz időben nem használható.
szept. 5. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Mivel azt írod, nem kell adót fizetni, gondolom az 50 köbcentis büdös kétüteműkre gondolsz. Hát, arra én sem váltanék, gondolj bele, max. 40-nel lehet menni, ingázónak már nem éri meg. A városi robogózás ott kezdődik, hogy A1B/B125 vagy ki tudja mikor milyen fantázianéven fut az, hogy gyorsított tanfolyammal megkapja az ember az A1 kategóriát, és vesz egy normális robogót.
szept. 5. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Jó akkor ha nem kérdezted, és nem akarsz visszakeresni sem, akkor leírom még egyszer:

- Nem mindenki csak városon belül futkos. Ha így is, úgy is ott az autó, az adó meg amiket felsorolsz nem plusz tétel.

- Biztonságosabb ha van körülötted egy légzsákokkal, gyűrődőzónákkal felszerelt karosszéria, mint a csupasz bőröd.

- Nem mindenki csak egy pénztárcával futkos. Nagyobb cuccokat nem tudsz vele szállítani.

- Nyáron 40 fokban van menetszél oké, de a klíma kényelmesebb.

- Ha szakad az eső, mit csinálsz? Sétálsz, vagy veszel buszjegyet?

- Télen a menetszélben megfagysz. Hóban, latyakban sem a legoptimálisabb.

- Nyaralni robogóval mész? A nagybevásárlást, vagy ha veszel egy mosógépet robogón hogy hozod el?

- Stb.

Jó a robogó bizonyos esetekben, de nem váltja ki az autót. Én biciklizek városon belül, az autó meg megvár otthon a garázsban. Nem kell rá még biztosítást sem fizetni és legalább mozgok így a kondi bérlet ára is megmarad. De nyilván ennek is megvannak a fentihez hasonló korlátjai.

szept. 5. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Szolovjov ***** válasza:
12%
A kétüteműek jó illatúak és mennek vagy 80-at. De városban tényleg jobb egy 125-ös. De minden igazi férfinek van nagymotor jogsija, szóval ez nem probléma. Ha esik az eső, beleugrasz az esőruhába, ennyi. Én sem értem miért csáheltetnek az autóval 10 litert, mikor töredékéből megúszhatnák. Vagyis tudom, jól megy a magyarnak.
szept. 5. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

"Én még nem kérdeztem ilyet."

Akkor olvass vissza.

szept. 5. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Telelő Teve ***** válasza:
24%

Magyarországon simán lehet biztonságosan robogózni. Budapesten viszont pont nem - a legszarabb közlekedési kultúrával rendelkezik, játszhatsz kitérőst a sok gyorsulási versenyző roma csávó elől meg kerülgetheted a tesztoszteron fűtött lifestyle kerékpárosokat. Villamos sín keresztezésekor szintén nem árt egy nagyobb kerék.

A külső kertvárosokban még csak-csak el lehetne robogózni annak, aki mondjuk az agglomerációban él és dolgozik, de a belső kerületekben meg a fő közlekedési útvonalakon viszont leszorítanak, ha nem vagy elég agresszív. Na már most szerintem a legtöbb 20 év fölötti ember nem azért ül robogóra, hogy nyomuljon a forgalomban, hanem épp az lenne a cél, hogy nyugodtan és kényelmesen közlekedhess, arra meg így pont nem jó.

szept. 5. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Hintalow ***** válasza:

Több mediterrán országban jártam már, amelyeket a robogózás mekkáinak tartanak.

Egyrèszt mivel règi városok, nagyon szűk utcák vannak, ezèrt az autót ellehetetlenìtik.

Másrèszt ezeknek a helyeknek (olaszország,spanyolország) meglehetőssen szar, ellentètben Budapesten hozzájuk kèpest űrtechnika van, kevesebb igèny van minimotorokat használni.

Plusz mèg nálunk a tèl nem 18 fokot jelent,eg azèrt csapadèk is gyakrabban van...

szept. 5. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!