Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Nagyobb henger űrtartalmú...

Nagyobb henger űrtartalmú motorblokkal lehet műszakiztatni egy autót?

Figyelt kérdés

Ha gyárilag 1.6-os motorblokk volt az autóban és ha most egy 1.9-es van benne, úgy van esély hogy akármilyen úton-módon átengedjék a műszaki vizsgán?

Ezt a hülyeséget nem én találtam ki, mármint nem én raktam bele, már alapon így vettem. Válaszokat köszönöm!


szept. 4. 13:15
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem
szept. 4. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Az eredetitől eltérő motort a közlekedési hatóságnál soron kívüli forgalmi vizsgával kell beleíratni a forgalmiba, az viszont csak úgy lehetséges, ha a beépített motorról van adásvételi szerződésed, illetve egy beépítési igazolás a munkát végző szerviztől. Neked gondolom egyik sincs, így teljesen esélytelen. Egyetlen dolgot tehetsz, megpróbálod felvenni a kapcsolatot az eladóval és reménykedni, hogy vannak ilyen papírjai és oda tudja őket adni neked. De erre minimális esélyt látok, mert ha lenne, akkor elintézte volna ő az új forgalmit. Valószínűleg azért nem intézte, mert feketén lett beépítve a motor.
szept. 4. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Hosszú a sztori, a lényeg hogy az előző tulaj sem tudott róla hogy új motor került bele, az előző motor besült és a személy akinek kölcsön lett adva gondolta hogy beledob egy új 300 köbcentivel nagyobb, ráadásnak turbós motorblokkot. De hogy erről papírjai vannak-e azt nem tudom. Nekem az a szívás az egészben, hogy OT vizsgázni akartam vinni, így viszont hogy a gyári motor besült ennek lőttek.
szept. 4. 15:01
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
OT-hoz nem kell az eredeti motor, csak típusazonosnak kell lennie. Egyetlen megoldás (bár ezt már mondtam egyszer, de tévedtem, mert van még ez is), hogy most te magad veszel egy motort, adásvételivel, aztán azt szervizben beéppítteted, igazolással és akkor papírozható lesz.
szept. 4. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ha nem a gyarival megegyezo mint a tied a motor, akkor egy gepjarmumernok altal tervezest kell csinaltatni, az kapufa.

Ha tipusazonos akkor egy adasvetelivel meg egy beepitesi papirral elintezheto.

Egyebkent muszakin nem fogjak nezni, ha elakarod adni eredetvizsgan a lenyeges.

szept. 4. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!