Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Érdekes autó hiba, ez mi lehet?

Érdekes autó hiba, ez mi lehet?

Figyelt kérdés

Van egy 4 éves Dacia Lodgy benzines TCE 130 családi autónk. Ami mostanában érdekes hibát produkál. Sokáig tartott mire egyáltalán sikerült reprodukálni de rájöttem, hogy mikor gyorsítok és közben jobbra irányjelzek elkezd szaggatni (bal irányjelzőnél nem). Gyakorlatilag mintha az irányjelző villogásával megegyező ütemben fékezgetnék, bólogat az autó. Minél nagyobb a sebesség annál észrevehetőbb.

Táplálkozott már valaki ilyesmivel?



aug. 31. 08:34
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Csak a jelzésnél vagy a kanyarnál?
aug. 31. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Csak jelzésnél. Először azt gondoltuk hogy kanyarodásnál, de addig tesztelgettem még kiderült hogy nem is kell hozzá kanyarodni, elég ha csak gyorsitok és jelzek. De gyorsítani is kell hozzá, ha leveszem a lábam a gázról, akkor nem csinálja.
aug. 31. 09:10
 3/11 anonim ***** válasza:
52%
Elektromos a kézifék benne?
aug. 31. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 krwkco ***** válasza:
57%

"Csak jelzésnél."

Lehet valami testelési vagy a + ágon érintkezési hiba. Ami visszahat a kompjuterre.

Meg kellene mérni, hogy a kritikus egységeknél ingadozik-e a feszültség a + vagy test ágon indexelés közben.

"De gyorsítani is kell hozzá"

Talán a gyújtásban vagyis a gyújtótrafó táplálásában okozhat zavart. Vagy valamelyik keverékképzéssel kapcsolatos szenzornál.

aug. 31. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Majd vissza viszem a szervizbe, már volt egyszer de akkor nem tudták reprodukálni a hibát, meg én sem tudtam pontosan mit kell csinálni.

Nem elektromos a kézifék.

aug. 31. 09:43
 6/11 anonim ***** válasza:
45%
Franciáknál nem ritka az ilyesni idegesítő elektronika hiba. Megtalálni a hibát is olyan szívás, mint amilyen gyakori. Valamelyik vezetés lehet rossz.
aug. 31. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
19%
6. Dekár ide böfögnöd a szarságot, más autónál sokall több hiba van.
aug. 31. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
80%
#7 Jaj, hagyjuk már ezt az álszentkedést, köztudott hogy a francia szeret elektromos hibákat csinálni. Ezzel nem szóltam le semmit, ezek tények. Attól még megérheti a kényelem, olcsóság és hasonlók miatt a francia.
aug. 31. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom még ezeket is legalább 5 év garanciával adják. Tök mindegy mi a hiba, vidd vissza és kész.
aug. 31. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
0%

Ezt meséld el a szervizben, de ha kiröhögnek, akkor ne sértődj meg.

Borítékolom, nem találsz olyan szerelőt aki elhiszi, hogy egy autón, a gyorsítási fázisban -csak jobbra irányjelzéskor- a villogáshoz szükséges 2X 21W-os izzók felvillanásának ütemében, működik a hidraulikus fékrendszer is.

Mi lesz a következő hiba: az ablaktörlő bekapcsolásakor felvált 5-be? 😂

Bekapcsolod a fűtést, és kinyílik a motorháztető?😂

aug. 31. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!