Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Gumiabroncsnál ,,w,, jelzést...

Gumiabroncsnál ,,w,, jelzést helyett ,,v,,-t raktak fel,ez mennyire nagy gond?

Figyelt kérdés

Tudom,hogy probléma és ki is lesz cserélve,de csak egy hét múlva.

Kérdés használhatom addig biztonsággal az autót?(Pl.pályán?)

Márkaszervízben rontották el így ..Az új gumik kb 7-10 nap múlva jönnek meg..

Köszönöm a válaszokat



aug. 31. 01:10
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
72%
Ezek a betűk csak a maximális sebességet jelzik, mennyivel biztonságos azzal a gumival menni. A w 270 km/h óráig míg a v csak 240 km/óráig jó. Mivel Magyarországon 130 km/h-vel szabad maximum menni, így még annál is vehettél volna olcsóbbat, úgysem használod ki reméljük.
aug. 31. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 krwkco ***** válasza:
Ha az autó gyári végsebessége nagyobb, mint a rajta levő gumik, akkor elvileg ki kell rakni egy figyelmeztető feliratot a műszerfalra. Akkor is, ha Magyarországon 130 a korlátozás. De ez csak a téli vagy négyévszakos gumiknál megengedett. És 160 km/h-s index a minimum.
aug. 31. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
54%

Arra figyelj, ha lehet 240km/h-nál ne menj gyorsabban.😀 Ha az autó képes 240-nél nagyobb sebbeségre ez így nem szabályos, de attól nyugodtan, használható kissebb sebességen, tudatában vagy ennek és autópályán 240-nél lassabban mész semmi bajod nem lehet.

Én speciel "csicska" H gumikon járok (annyi is a kocsim végsebessége 210 km/h) ritkán járt 140 felett. Tök biztonságosan lehet kisebb sebesség indexű abronccsal is nagy távokat megtenni.

aug. 31. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 krwkco ***** válasza:
56%

Ha a műszaki vizsgán észreveszik, hogy a sebességindex kisebb a gyári előírásnál, az a vizsgaszabályok szerint "veszélyes hiba". Azonnali forgalmi érvénytelenítés.

Akkor is, ha v=240kmh-s a gumi. Ha az autód gyári végsebessége ennél nagyobb.

aug. 31. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Most azt akarod mondani hogy ez miatt cserélteted le a gumikat??

4. Hogy felne robbanjon már az a szörnyű okos fejed !!!

aug. 31. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 krwkco ***** válasza:
Egy nagyjából gömb alakú test jobban bírja a belső nyomást, mint a vákuumot. :-)
aug. 31. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Koaxk Ábel ***** válasza:

#krwkco

Az én kocsimat most májusban vitték vizsgáztatni, mivel megpadkáztam a 18" felnim és javítás alatt volt, így még a 16" téli kerekek voltak rajta.


Ezen egy Continental ContiWinterContact TS 830 (195/50) gumi van aminek H a sebességindexe, azaz 210km/h.


Az autómnak 250km/h óra a végsebessége és nem csináltak belőle problémát!

szept. 2. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 krwkco ***** válasza:

#7

De csinálhattak volna, ha jobban odafigyelnek:

5/1990. (IV. 12.) KöHÉM rendelet a közúti járművek műszaki megvizsgálásáról

"a) A gumiabroncsméret, a terhelhetőség, a jóváhagyási jel vagy a sebességindeX nem felel meg a követelményeknek, ezáltal hátrányosan befolyásolja a közlekedésbiztonságot."

És ott az x a veszélyes hiányosságoknál.

szept. 2. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Koaxk Ábel ***** válasza:

Ebben az a hülyeség, hogy én rengeteg pénzt költök az autómra, és ebben a méretben, egyszerűen nincs alternatíva a Continental legjobb gumija is "csak" ezt tudja!


Anno sokat vaciláltam, mert ebben a méretben csak Yokohama volt ami tudott minden paramétert, de az meg azért bőven nem egy kategória a Continental-al így inkább akkor is ezt vettem.


Nyilván a napi használatnál a sebességindex ilyen szinten, qrvára mindegy, mert senki nem fog télen ilyen sebességgel száguldozni, én is inkább arra voksoltam, hogy tesztekben a Yokohama hát, max egy középmezőny, a Continental meg a csúcs!

szept. 2. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 krwkco ***** válasza:

"egyszerűen nincs alternatíva a Continental legjobb gumija is "csak" ezt tudja!"

Téli gumi esetén ez a honlap ír rá egy megoldást:

[link]

„Hóra valóként (...) megjelölt gumiabroncsok esetén megengedett, hogy ne tartsák be a jármű maximális sebességéhez igazítást, feltéve, hogy legalább 160 km/h sebességre vannak kialakítva, és a járműben ezeknek a gumiabroncsoknak a maximális sebességére figyelmeztető matricát helyeztek el, úgy, hogy az a vezető számára látható és olvasható"

De ennek a rendeletnek sehol sem találtam nyomát.

Egyébként a gyakorlatban -a szabály ellenére- a vizsgán valószínűleg nem foglalkoznak a H és W közötti különbséggel. A vizsgáztatók átlagos autókhoz vannak szokva, ahol nem is merül fel a sebességindex kérdése.

szept. 2. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!