Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Fordítva bekötött aksi tönkre...

Fordítva bekötött aksi tönkre tehette a generátort?

Figyelt kérdés
Pár másodpercet volt fordítva szikrázott a saru, de addig ameddig nem lett cserélve, nem indítottuk be a motort, viszont miután kicseréltük és beindítottuk, elfüstölt a generátor, és az egyik ajtót se nyitja a központi zár. Az aksi tette tönkre, és ha ki lesz cserélve a generátor minden rendben lesz, vagy lett maradandó károsódás is?

aug. 27. 08:43
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
91%
Nem fog megjavuni az ajtód,szinte biztos. A fordított bekötés gajra vágta a konfortelektronikát.
aug. 27. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Elvileg meg kéne védenie a biztosítékoknak az elektronikát, de akkor gyakorlatilag ez lutri. Először nézd át a biztosítékokat.
aug. 27. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Igen sajnos én is erre gyanakszom.

És ilyenkor mit lehet tenni, szóltam előtte a szerelőnek hogy fordítsa meg mert fordítva van, ezt most így is nekem kell kifizetni?

aug. 27. 09:14
 4/14 A kérdező kommentje:
Mert voltam olyan marha, hogy előre kifizettem a bontott generátort
aug. 27. 09:16
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
#3 Ha a szerelő rakta fordítva akkor az ő hibája, neki kéne fizetnie, de manapság van aki felelősséget vállal a hibájáért? Nem nagyon.
aug. 27. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Mert ha szét ment mondjuk a központi zár, a feszszabályzó, a inmobileiser, meg a motorvezérlő, az nem pár ezer forint lesz, hanem 200-300 amit nem tudok és nem is akarok kifizetni, mert egy lemerült aksin kívűl semmi baja nem volt az autónak előtte.
aug. 27. 09:20
 7/14 anonim ***** válasza:
70%

Szerelő hiba...fingja sem volt mit csinál.


...érdekes jelenség, mert a generátor diódái nem engedik a visszáramot..ott valami más is történt.

aug. 27. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Hogy lehet fordítva bekötni egy akkumulátort?

A pozitív pólusok miliméterekkel nagyobb átmérőjűek, vagyis a negatív saru rá sem megy.

[link]

aug. 27. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

#7 Egyáltalán nem "érdekes jelenség", rajzold csak fel fejben a generátor diódahídját! Az összes katód a pozitív csatlakozás felé áll, az összes anód a fémház felé. Ha rárakod fordítva az akkut mi történik? Három párhuzamosan kötött két-két soros diódán keresztül rövidrezáródik az akku. A dióda hiába nagy áramú, a generátor töltőáramához méretezve, az akku indítóárama sokkal nagyobb, simán átmegy mind zárlatba. Aztán amit nem végzett el a fordított akku, elvégezte a generátor tekercse beindítás után.

A jó hír, hogy mivel a motor beindult, a motorelektronika nem sérült meg.

aug. 27. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

A motor nagyon szépen jár szerencsére.

Viszont az első lámpák állandóan égnek, ameddig benne van a kulcs, meg az egyik első ajtót nem lehet kinyitni, a másikat meg bezárni, meg kiégtek a toltatólámpák. Ezek még mind ennek a következményei lehetnek?

aug. 28. 12:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!