Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mennyiért vettél legolcsóbban...

Mennyiért vettél legolcsóbban kocsit?

Figyelt kérdés
mikor és milyen autót vettél legolcsóbban és mennyit költöttél utána rá iletve megérte-e olcsón kocsit venni.

aug. 25. 16:05
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem érte meg. 300 ért vettem az első autómat, ráköltöttem 3-400-at aztán tönkrement a motorja, gazdasági totálkár, ment afrikába sajnos. 300-ért vitték is el. Nem volt jó üzlet nekem. Azt mondanám, hogy kínálat tetejéről érdemes venni mindig, de ott sem mindegy melyiket, mert nagyon sokan túlárazzák. Olyat kell venni ami valóban a kínálat tetejére való. Szóval értelemszerűen nem kereskedéstől, aki keresni akar rajta.
aug. 25. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
a hetvenes években húszezerért Tranant kombit. Ezzel építkeztem, az előző tulaj is...aztán eladtam...le volt lakva rendesen.
aug. 25. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
200ezer, régi Swift, még valamikor 2015-16 körül.
aug. 25. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Első autóm egy 23 éves F Astra volt. Kereskedőtől, akik nem nagyon foglalkoznak ilyen autókkal, mivel kicsi rajta a haszon, szóval nem foglalkoztak a reális beárazással, csak ráraktak egy 290-es matricát. Én átnéztem, mondtam 200-at adok érte. Elfogadták. Közel patika volt az autó, akkori piacon ért legalább 600 ezret. Alig költöttem rá, a szervizeken kívül két hátsó kerékcsapágyat és hídszilenteket, vezérlést, szelepfedél tömítést és szívósor tömítést kapott. Talán 100 ezer forint, bár csak 2 évig volt meg.
aug. 25. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Tízezerért, '92-ben egy leharcolt 105-ös Skodát.

Egy fillért nem költöttem rá a benzinen kívül, 7-8 hónap után leadtam a bontóba.

Abszolút megérte, ezen tanultam meg vezetni. Kapott rendesen, cserébe a következő autóm már nem lett két hét alatt leamortizálva...

aug. 25. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Kb 500.000ért vettem egy 2001es Cliot. Akkor kb 14 éves volt de nem tudom pontosan melyik évben vettem. Vettem rá új gumikat, elrepedj az olajteknő mert nem láttam sötétben a fekvőrendőrt, volt gond az indexel és a rendszámtábla világítást kompletten cserélni kellett mert ott valami besült.

Ezen kívül más gondja nem volt, de azt már nem tudom mennyit költöttem rá de az ma már nem releváns mert sokkal drágább lett minden. Nem sokkal kerül kevesebbe ez az auto manapság, pedig kb 10 év eltelt azóta. Amúgy nem használtam sokáig, kb 2-3 évig volt nálam.

aug. 25. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Én 2019 ben vettem egy 2005 ös G Astrát 150 ezerért. Egy régi jóbarátom örökölte meg a nagybátyjától, de nem akart vele foglalkozni és úgy volt vele hogy beadja bontóba inkább. Én mondtam hogy ne tegye és adok érte 150 ezret mert az autó jó állapotban volt, csak nem indult mert az önindítója nem működött. Aztán kiderült hogy az önindítónak sem volt baja csak lecsúszott róla a test kábel. Aztán az autó jó is lett. Mivel már nem volt rajta műszaki így elvittem trélerrel eredetvizsgára olyan helyre ahol műszaki vizsga is van és úgy kértem időpontot hogy akkor eredetvizsga után ha megoldható egy előzetes műszakit is csináljunk meg mert tudni szeretném mit kell megcsináltatni rajta hogy sikeres műszaki legyen belőle. Amikor oda került a sor, a vizsgáztató csak annyit írt a listára hogy a két stabilizátorpálcát cseréljem le mert egyik kettétört, másiknak meg a gömbcsuklója lóg, de ezeket párban "illik" cserélni így igazából mindegy, azokat cseréljem, meg annyit mondott még hogy az olajnyomás érzékelőnél szivárog a motorolaj ami típusbetegsége, azt cseréljem ki kb 1500 Ft-os tétel meg takarítsam le az olajat és ennyi, aztán vihetem rendes műszakira.

Ezt megcsináltam és azóta csak az éves olajcserét kapja meg az autó meg tankolom és használom a mai napig.

Legjobb vétel volt. A barátom akitől vettem mondta hogy örül neki hogy nem fáztam rá, nem bánkódott az autó miatt mert neki volt épp elég baja, így örült hogy picivel többet nyert rajta mint amennyit kapott volna a bontótól.

Persze ilyen jó vételem soha az életben nem lesz többet az is biztos. Igaz az autó ma már problémásabb mert már vannak pici hibái, de úgy vagyok vele ameddig működik és biztonságos addig használom, munkába meg boltba járni tökéletes, meg ha valahova gyorsan el kell ugrani és ennyi. Kirándulásokra, nagyobb utakra a barátnőm autóját használjuk.

aug. 25. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

2020-ban vettem életem első autóját,egy 2001-es 1.4-es Renault Thaliát(szülői segítséggel amit idővel visszafizettem).Kb 1,5 év alatt szinte mindent beleszámolva ráment az ára mégegyszer kisebb tételekből de soha nem állt meg alattam,alapvetően megbízható volt.

Rokonom autószerelő szóval baráti árak ezek,de meg voltam elégedve a kocsival,legnagyobb gond az volt hogy 190 centivel,ülésmagasság-állítás hiányában csak ritka idióta pozícióban fértem el.

aug. 25. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Ingyen kaptam. Kiégett motortérrel és egy kicsit lerohadt kasznival. Helyre raktam és vagy 10 évig használtam.
aug. 26. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

2014-ben, 850k-ért. Baromira megérte.

A kötelezőn kívül 2 zárbetétet kellett cserélni és ennyi.

2 év alatt beleraktam 140k km-t.

aug. 26. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!