Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Autóról milyen házi módszerrel...

Autóról milyen házi módszerrel legjobb fenyőgyantát eltávolítani?

Figyelt kérdés

Ami a festést se károsítja.

Néha rácseppen a fáról, és elég nagy munka leszedni.

Benzin és WD-40 lehozza éppen, de csak sok kínlódás árán. Mindig csak a felső századmillimétert oldja fel.

Főleg saját tapasztalat érdekelne.


aug. 23. 19:51
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Miért nem veszel gyantaeltávolítót?
aug. 23. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
53%
Mert mazochista.
aug. 23. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ne állj a fenyő alá.
aug. 23. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
foltbenzin, de ha már fenyő alatt álldogállsz, akkor mihamarabb pucold le mindig, és ne felejtsd el rendesen leviaszolni utána..
aug. 23. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Terpentin erre a legjobb.
aug. 23. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Tegyél rá takaróponyvát.
aug. 23. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Most cseppent rá idén talán 3. alkalommal, szóval felesleges több ezrest rákölteni, ezért kérdeztem házi módszert.

A gyantaeltávolító amúgy se valami szuper anyag, hanem így ránézésre, a biztonsági adatlap alapján, inkább ipari melléktermékek keveréke, kicsit feltuningolva.

Ez egy apró gyantafolt volt a szélvédőn, és az adatlapról az jutott eszembe még a múltkor, hogy hátha az alkohol is viszi. Ma kipróbáltam, és tényleg, az almapálinka két mozdulat után eltávolította a nagyját, utána már csak tiszta ronggyal kellett optikailag is megtisztítani az ablakot. Nem tudom, nagyobb folttal hogy bírt volna, de az biztos, hogy a benzinnél jobb.

Majd kérek fél liter rézelejét főzögetős ismerőstől, ha az etil viszi, akkor biztos a metil még jobban, és azért nem kár...

aug. 24. 17:06

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!