Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért látok kevés sárga autót?

Miért látok kevés sárga autót?

Figyelt kérdés
Csak fekete, fehér, szürke, piros és kék autókat szoktam látni, miért nincs több sárga autó?

aug. 19. 13:16
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Kevés igény miatt kivezették a gyártók azt a színt.

Még bő 20-25 évvel ezelőtt, mindig vagy 20 szín, amiből választhattál, ma már 10 alatt van szinte mindegyik márka színkínálata.

aug. 19. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Egyre ritkább az évek során.
aug. 19. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
79%
Pesten van egy csomó, az összes Taxi sárga.
aug. 19. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Mert nincs rá igény (lehet összefüggés, hogy sok éve terjed, hogy nagyvárosokban sárgák a Taxik)
aug. 19. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim válasza:
100%

Pont a napokban jutott eszembe, hogy kevés autó van itthon, amiből viszonylag sok sárgát lehet látni. Inkább azt nem értem, miért nem igénylik az emberek...

Pont a napokban olvastam egy cikket, hogy a mostani autók javarészt szürkék, feketék, meg fehérek. Semmi extra szín. 20 évvel ezelőtt legalább még a piros, a bordó, meg a kék jobban dominált. De ma már azok is kifelé szorulnak.

aug. 19. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

5# 25-26 éve meg szinte minden autó fehér volt, meg piros. Ha megnéztem egy parkolót, a 70%-a ezekböl állt, a maradék fekete, grafit vagy ilyemi, akkor találtam ki, hogy nekem citromsárga sport kell.

Amikor lefújtam az egyiket, kb. akkor kezdett elterjedni a sárga szín. Amikor már unalmas volt, gondoltam késöbb, valami szép mély metálkéket kellene fújni, esetleg valami kis gyöngyházzal, erre elterjedtek azok is.

Azóta meg minden csak a költséghatékonyság felé megy.

aug. 19. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Tele a város taxival. Miről beszélsz? :D :D
aug. 19. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

Zöldből, vagy rózsaszínből sokat szoktál látni?

A sárga elég kirívó szín, nem minden autónak áll jól. Egy sportautónak ok, de egy régi, gynege kisautón, szerintem inkább bazári hatást kelt. Még kontrasztosabb a dolog, ha egy ilyen autóból egy öreg bácsika száll ki. Egy ezüst szín meg gyakorlatilag mindenhez és mindenkihez paszsol. Egyébként volt a családban a közelmúltig sárga autó. Nem ex-taxi és nem fóliázott, az eredeti gyári fényezése volt ilyen. Sajnát magamnak megrendeléskor biztos nem választanék ilyet. Két egyforma használt kocsinál, amik csak színben különböznek, nem a sárgát választanám... szerintem nem vagyok ezzel egyedül.

aug. 19. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
A legtöbb gyártónál az alapáras a fehér, fekete vagy a szürke. Minden más színért elkérnek egy rahedli pluszpénzt, vagyis extraként kezelik. Mintha nem lenne nekik mindegy, hogy mivel fújják le. Ezért ritka a többi szín.
aug. 19. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim válasza:
57%
Hogy senki ne nézze taxinak, ha nem az.
aug. 19. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!