Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Károsítja a motort, ha üresben...

Károsítja a motort, ha üresben járva tempomattal kétezres fordulaton tartom?

Figyelt kérdés

Hűtős felépítménnyel szerelt kisteherautóról van szó.

Reggel kb 25 fok körül van a dobozban a hőfok, és mivel élelmiszert szállítok 5-6 fokra kell behűteni rakodás előtt.

Ezt alapjáraton 1 óra alatt éri el 25 fokról indulva.

Ezért a tempomatot benyomom, és kétezres fordulaton pörgetem a motort, így kb 15-20 perc alatt lehűl.

Lehetne menni is vele, de a kilóméter is elszámolják, azt viszont nem ha hűtés céljából megy az autó. (és akkor is lassabban hűt)


Hálózatra nem lehet rákötni a hűtőt sajnos.


aug. 16. 21:44
 1/9 anonim ***** válasza:
86%

Ne haragudj, de én a kérdést sem értem... A tempomat a SEBESSÉGET szabályozza nem pedig a fordulatszámot. Ez valami spéci "fordulatszám emelő" a kocsiban?


Ha utóbbi akkor nyilván nem káros, hiszen gyárilag így készült.

aug. 16. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

A lényeg..tarthatod kétezres fordulaton, ha a motorban jó kenőolaj van, és a motor hűtése tökéletes(nem forr fel).


ha e két feltétel megvan, akkor nem károsodik semmi, sőt a fogyasztás sem lesz nagy...

aug. 16. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
46%
A tempomat nem így működik.
aug. 16. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
23%

a kérdést se érti, de azért válaszol rá....

Semmi, csak a spéci gyk-s agytrösztök...


Nem lesz baja a motornak, de ha fagyasztóból/hűtőből lett kivéve az áru, ennyi időt csak kibír, amíg lehűl a bódé.


Bár ebben a melegben számolni kell avval, hogy minden nagyon gyorsan romlik.


Én az előbb hajigáltam ki a fél hűtőt a kukába. :(


Felesleges járatni szerintem.


Bár erre inkább külső hűtős/motoros kisteherek vannak, mindig is hülyeségnek tartottam ezt a saját motoros hűtős megoldást, éppen ezért.

aug. 17. 04:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Én is amivel dolgoztam lehetett a fordulatot állítani a tempomattal.

Azt hiszem üresben, kézifék be húzva és úgy működött.

aug. 17. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Van hűtőfolyadék és motorolaj a motorban akkor sztem semmi baja nem lesz. A 2000 fordulat jóformán semmi
aug. 17. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 krwkco ***** válasza:
100%

"ha fagyasztóból/hűtőből lett kivéve az áru, ennyi időt csak kibír, amíg lehűl a bódé."

Csak közben a fagyasztott élelmiszer külső rétege felolvad.

aug. 17. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
#4-es egy igazi lángelme...így osztja az észt is.
aug. 17. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Igen, a tempomat kar emeli a motor fordulatszámát, nem írtam rosszul. Ugyan ez a tempomat kar tartja pl. autópályán is a beállított sebességet.

Ahogy írták, kézifék be, üres, on/off-ból átkapcsolom "on"-ba és a kart felfelé mozgatva emelkedik a fordulat. (gázadásra kikapcsol és alapjáraton jár tovább)

Természetesen az olaj, és víz megfelelő a motorban, ezeket szoktam is nézni.

Egyébként meg 25 fokos autóra felpakolok egytonna húst, és 1 óra múlva éri el az ideális hőfokot...hát én nem biztos hogy szívesen ennék abból a húsból ami 1 órát 6-25 fokban volt tárolva.

aug. 19. 12:13

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!